KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Stowarzyszenie Akademia Pełni Życia

Adres: ul. Rzeźnicza 2a, 31-540 Kraków
E-MAIL

biuro@apz.org.pl

WWW:

http://www.apz.org.pl/

Telefon
Fax

Opis

Akademia Pełni Życia jest organizacja pozarzadową działającą na rzecz osób starszych. Realizuje szereg projektów edukacyjnych: seminaria, wykłady, kursy komputerowe i

Akademia Pełni Życia jest organizacja pozarzadową działającą na rzecz osób starszych. Realizuje szereg projektów edukacyjnych: seminaria, wykłady, kursy komputerowe i jezykowe. W wyniku inicjatywy własnej uczestników zajęć powstały także dwie formy działalności Akademii w zakresie organizacji czasu wolnego: Klub Seniora Europejczyka oraz otwarte spotkania Grupy Kominkowej.

Spotkania Klubu Seniora Europejczyka
Klub Seniora Europejczyka powstał w roku 2004 w trakcie realizacji projektu "Porozmawiajmy o Europie - Klub Seniora Europejczyka" kierowanego do seniorów z Małopolski. Celem projektu było przybliżenie seniorom tematyki Unii Europejskiej.

Po zakończeniu projektu jego uczestnicy, zachęceni do zdobywania nowych informacji, ciągle bardziej ciekawi świata, postanowili nadal się spotykać i organizować zajęcia we własnym zakresie. Zajęcia w Klubie Seniora Europejczyka obejmują różnorodne formy, tj: forum dyskusyjne, wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi, wykłady (Szkoła Świadomego Obywatelstwa, Zadbajmy o siebie, Klub komputerowy dla Seniorów, Nasze zainteresowania, Poznajemy świat).

Spotkania Klubu Seniora Europejczyka odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 11.30.

Otwarte spotkania Grupy Kominkowej
Grupa jest rodzajem salonu artystycznego a same spotkania mają charakter towarzysko-hobbystyczny. Do udziału w zajęciach nie jest wymagane członkostwo w Akademii. Uczestnicy Grupy Kominkowej organizują także wspólne wycieczki po Krakowie i jego okolicach.

Grupa Kominkowa spotyka się w każdą środę o godzinie 16.00.

 Zgłoszenia poprzez kontakt z biurem Stowarzyszenia:
poniedziałki, środy, czwartki godz. 9.00-13.00
wtorki godz. 13.00-17.00
piątki biuro nieczynne

pokaż metkę
Data
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora