Nowohuckie Centrum Kultury

Lokalizacja:

al. Jana Pawła II 232
31-982 Kraków

Telefon:

12  644 02 66

Klub Przyjaciół Psychologii
Spotkania dla osób interesujących się psychologią, poznaniem samego siebie i innych, chcących kształtować harmonijne relacje z otoczeniem.

Zdrowie i medycyna
Spotkania z wybitnymi lekarzami różnych specjalności na temat najnowszych osiągnięć w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń. Prezentacja różnych dziedzin medycyny naturalnej.

Klub „Poznaj Świat"
Spotkania z podróżnikami, prezentacja zdjęć, przeźroczy, filmów. Współpraca z czasopismami turystyczno-krajoznawczymi, dziennikarzami.

 

Aranżacja i dekoracja
Tematem wykładów będzie zagospodarowanie przestrzeni.

Spotkania  w sali 203
Wstęp wolny

 Informacje: Dział Oświatowy, pok. 201b, telefon: 012-644-28-63

 

Kombinat Kultury


KOMBINAT KULTURY to dwudniowe święto Nowohuckiego Centrum Kultury, podczas którego mamy możliwość prezentacji naszej pełnej oferty programowej, a także potencjału drzemiącego w naszym zespole. Bo nie każdy wie, że NCK to absolutnie kompletny i wyjątkowy produkt – róg obfitości zajęć artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych, a także prosty sposób na obcowanie z kulturą i sztuką przez 7 dni w tygodniu, bez względu na to ile ma się lat.
Dni otwarte NCK to wielobarwny festiwal działań artystycznych i możliwość podglądnięcia od kuchni tego, jak pracujemy. Podczas KOMBINATU KULTURY nasi odwiedzający mogą spróbować własnych sił w aktywnościach, które proponujemy: wszelakich formach tanecznych, warsztatach teatralnych, plastycznych, fotograficznych, językowych, ceramicznych, muzycznych, rekreacyjnych i sportowych... Mogą także dokładnie przyjrzeć się specyfice naszego działania i rozumieć dlaczego nie boimy nazywać się – największym centrum kultury w Krakowie – poza bogatą ofertą zajęć, mamy własną galerię sztuki, dwa zespoły folklorystyczne na europejskim poziomie, szkołę językową, rewelacyjny teatr tańca współczesnego i jedną z największych scen (jeśli nie największą) w Krakowie... A wciąż poszerzamy zakres naszych propozycji...
Geneza nazwy wydarzenia jest w istocie niezwykle prosta... Kombinat to bowiem słowo klucz dla określenia mnogości aktywności, które „dzieją się" w naszej przestrzeni każdego dnia, a także nawiązanie do specyfiki lokalizacyjnej naszej instytucji, czyli historyczno–robotniczego charakteru dzielnicy, w której istniejemy.
W dniach 19-20 września otworzymy nasze drzwi jeszcze szerzej! Będzie można zobaczyć i spróbować czym jest i co proponuje Nowohuckie Centrum Kultury. KOMBINAT KULTURY to dwa dni obserwowania, próbowania i smakowania naszej oferty, czyli bezpłatny udział w zajęciach pokazowych.
Jednocześnie, tegoroczna edycja KOMBINATU KULTURY wpisuje się w program corocznego wydarzenia ZAJRZYJ DO HUTY 2015 – imprezy organizowanej przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, mającej na celu zaproszenie mieszkańców do Nowej Huty do bliższego poznania swojej dzielnicy, krakusów do pozbycia się mylnych wyobrażeń o Nowej Hucie, a turystów do zobaczenia „innej twarzy" Krakowa - jednym zdaniem: do poznania fascynującego dziedzictwa historycznego Nowej Huty!

ORGANIZATOR
Nowohuckie Centrum Kultury, obecne na kulturalnej mapie Krakowa od 1983 roku, swoją ofertę programową kieruje do mieszkańców Krakowa reprezentującej każdą grupą wiekową – od przedszkolaków po seniorów. Jednocześnie – realizujących swoją misję – stawia sobie za cel przygotowanie i angażowanie społeczeństwa do aktywnego odbioru kultury w szerokim tego pojęcia znaczeniu, również poprzez współtworzenie jej wartości.
W ramach centrum działa m.in. Zespół Pieśni i Tańca Nowa Huta, Zespół Góralski Hamernik, Krakowskie Centrum Choreograficzne, Grupa Wokół Centrum, Teatr Ab Intra, a także kilkanaście innych zespołów, reprezentujących szeroki wachlarz aktywności tanecznych i artystycznych.
NCK dysponuje jedną z największych w Krakowie scen teatralnych, na której gości najlepsze oraz najbardziej znane w Polsce i na świecie spektakle teatralne, muzyczne, taneczne, baletowe oraz kabaretowe, które są adresowane do widzów każdej grupy wiekowej i prezentują różnorodne formy wyrazu scenicznego.
NCK jest także organizatorem cyklicznych imprez o charakterze festiwalowym, które zagościły na dobre w kalendarzu imprez kulturalnych w Krakowie i niezmiennie cieszą się dużą popularnością wśród publiczności: Festiwal Teatrów dla Dzieci, BalletOFFFestival, Festiwal Tańca Współczesnego SPACER, Navigator Festival, Festiwal Piosenki Dziecięcej KOLOROWE NUTKI, a także Nowohucki Festiwal Sztuki.
Instytucja prowadzi ponadto bogatą działalność wystawienniczą w trzech galeriach, znajdujących się na jej terenie, prezentując pracę wybitnych polskich artystów. Regularnie zmieniające się wystawy pozwalają na obcowanie ze sztuką w jej cudownej wielowymiarowości form i wielobarwności konwencji artystycznych. W chwili obecnej trwają prace nad uruchomieniem stałej wystawy prac Zdzisława Beksińskiego.
Dzięki swoim możliwościom lokalowym – sale taneczne, baletowe i konferencyjne, sala teatralna z widownią dla sześciuset widzów, sala kameralna, pracownie tematyczne itp. Centrum jest również bardzo często gospodarzem zewnętrznych – krajowych i międzynarodowych – imprez: sympozjów, kongresów, targów i wystaw kolekcjonerskich.
W ciągu roku Nowohuckie Centrum Kultury odwiedza ponad pół miliona osób!

KOMBINAT ZDJ4

 

KOMBINAT ZDJ2

KOMBINAT ZDJ1

KOMBINAT ZDJ3

 

 

Data: 2015-09-11 pokaż metkę
Osoba publikująca: ŁUCJA TURCHAN
Podmiot publikujący: Dla seniora