Krakowskie Centrum Seniora 2019

Zamknęliśmy kolejny okres działalności wolontaryjnej na rzecz krakowskich seniorów. Krakowskie Centrum Seniora, zlokalizowane w budynku nr 10 Osiedla Centrum C w Nowej Hucie, istnieje od stycznia 2014 roku. Jest miejscem aktywizacji i integracji seniorów, platformą współpracy dla organizacji prowadzących działalność prosenioralną.

Krakowskie Centrum Seniora 2019
Fot. Kraków Dla Seniora


Ogólnomiejski  Całodobowy TELEFON DLA SENIORA 12 417 63 58
   

KCS opiera się na pracy seniorów-wolontariuszy. Pomocy organizacyjnej udziela komórka Urzędu Miejskiego – Referat ds. Seniorów.    

Zajęcia klubowe prowadzone są całorocznie, w niektórych klubach z przerwami wakacyjnymi.

W miesiącach wakacyjnych aktyw KCS organizował specjalny program edukacyjno-rozrywkowy o nazwie Letnia Akademia Seniora, zwany w skrócie LAS. Zajęcia odbywały się  raz w tygodniu przez 3 godziny. Każdorazowo w zajęciach brało udział 50 do 80 uczestników.

Materiały dotyczące poszczególnych edycji LAS, a było ich pięć, można znaleźć w zakładkach na tej stronie.

W roku bieżącym LAS będzie zamienione na LALS – Letnią Akademię Liderów Senioralnych.

W założeniach ma to być program szkoleniowy dla grupy seniorów chcących pracować na rzecz środowiska osób starszych. Na zgłoszenia zainteresowanych udziałem w LALS czeka Anna Okońska-Walkowicz, niestrudzona animatorka ruchu senioralnego z ramienia Prezydenta Miasta Krakowa. Oto adres e-mail, na który należy kierować zgłoszenia: anna.okonska-walkowicz@um.krakow.pl lub telefonicznie 12 616 82 16.

koordynator KCS - Agnieszka Kostek

 

 

 

Adres:
os. Centrum C 10, 31-913 Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Marek Jachowicz
Podmiot publikujący: Dla seniora