KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Najmłodsi znajdą specjalistyczną pomoc w poradni na os. Willowym

2023-11-27

Specjalistyczna Poradnia Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej na osiedlu Willowym 35 już otwarta! Placówka została przeniesiona z ulicy Półkole 11, a jej nowa siedziba mieści się w przebudowanym i kompleksowo zmodernizowanym budynku, w którym znajdują się m.in. 43 gabinety, sale terapeutyczne i sala konferencyjna.

Jak zima, to tylko w TAURON Arenie Kraków

2023-11-24

Plenerowe lodowisko z bezpłatnymi godzinami dla dzieci i młodzieży, tory curlingowe na parkingu podziemnym areny, świąteczne warsztaty dla najmłodszych oraz Xplore Dome – widowisko multimedialne, które „wciągnie” widzów w wirtualną rzeczywistość i zabierze ich w podróż dookoła świata – to atrakcje, z których w tym sezonie będzie można skorzystać w największej zimowej strefie w Krakowie!

Mamuty na wystawie w Muzeum Przyrodniczym ISEZ PAN

2023-11-24

Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN zaprasza na wystawę „Spadzista – krakowskie cmentarzysko mamutów”, na której zostaną zaprezentowane najcenniejsze okazy pochodzące ze stanowiska Kraków Spadzista. Otwarcie wystawy w siedzibie instytucji przy ul. św. Sebastiana 9 zaplanowane jest na 17 grudnia.

„MikoMIAUki, MikoHAUki” – czyli Mikołaj dla przyjaciół ze schroniska

2023-11-24

Wspaniale jest dostać prezenty od Mikołaja, ale jeszcze lepiej samemu nim zostać. Jak to zrobić? Przygarnij lub nakarm! Przewodniczący Rady Miasta Krakowa już po raz piąty organizuje świąteczną zbiórkę dla krakowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt i zaprasza mieszkańców Krakowa, uczniów i przedszkolaków do adopcji lub zapełnienia psich i kocich misek.

Laureaci Nagród Miasta Krakowa i Mecenasi Kultury Krakowa uhonorowani

2023-11-24

Nagrody Miasta Krakowa, których tradycja sięga XVI w., są wyrazem uznania dla dokonań krakowian, którzy pracują na rzecz rozwoju i wzmacniania twórczego oraz naukowego potencjału miasta. Dla kultury Krakowa ważne jest także zaangażowanie mecenasów, których rolę miasto dostrzega i promuje. Laureaci obydwóch wyróżnień zostali uhonorowani podczas uroczystej gali, która 28 listopada odbyła się w Teatrze Variété.

Wyjątkowe warsztaty dla dzieci

2023-11-23

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza dziś najmłodszych do swojej siedziby przy ul. Wietora 15 na warsztaty Visual Vernacular.

Dorastam, szukam, doświadczam, ALE wciąż #ogarniam życie

2023-11-23

Wartościowo spędzany czas wolny, silne więzi rówieśnicze i międzypokoleniowe, pasje, które pobudzają do działania, wsparcie otoczenia – na takim gruncie łatwiej jest budować odporność psychiczną, chronić się przed złymi wyborami i przepracowywać trudne emocje. Krakowskich uczniów inspiruje do tego miejski projekt #Ogarniam życie, którego druga edycja właśnie się rozpoczyna.

Indeks Zdrowych Miast 2023: Kraków z najlepszą edukacją

2023-11-22

21 listopada podczas Open Eyes Economy Summit wręczono nagrody w drugiej edycji rankingu Indeks Zdrowych Miast – zestawienia, które obrazuje warunki życia w 66 polskich miastach na prawach powiatu. Bazując na szeregu wskaźników odnoszących się do ośmiu obszarów, badacze wskazują te miasta, które najlepiej radzą sobie z zapewnieniem szeroko pojętego dobrostanu społeczności lokalnej. Pod względem skuteczności polityki edukacyjnej bezkonkurencyjny okazał się Kraków.

wiedza, nauka, szkoła, lekcje

Nauczyciele podnoszą kompetencje dzięki wsparciu miasta

2023-11-22

Każdego roku nauczyciele krakowskich szkół otrzymują wsparcie finansowe od lokalnego samorządu. Dzięki temu mogą podejmować studia i kursy podnoszące ich kwalifikacje. W drugiej połowie roku magistrat pozytywnie rozpatrzył aż 322 wnioski nauczycieli z Krakowa.

Klimat–Energia–Gospodarka Wodna

Zakochaj się w klimacie i… weź udział w konkursie

2023-11-16

Przed nami III edycja proklimatycznego konkursu plastycznego skierowanego do uczniów krakowskich szkół pod nazwą „Zakochaj się w klimacie”. Do udziału w rywalizacji zapraszają – jednostka Klimat–Energia–Gospodarka Wodna i Młodzieżowa Rada Krakowa.

Znajdź