KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Młodzi z Cosinusa na Wawelu

2024-03-18

Od 18 kwietnia do 2 czerwca na Zamku Królewskim na Wawelu będzie można zobaczyć wystawę „Młodzi Wyspiańskiemu”. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną prace uczniów z nowopowstałego Liceum Sztuk Plastycznych Cosinus w Krakowie, które są efektem współpracy szkoły z Zamkiem Królewskim na Wawelu. Wystawa wpisze się w wystawę czasową „Wawel Wyspiańskiego”, której organizatorem jest Zamek Królewski na Wawelu.

Międzyszkolny Eko-Rajd, czyli przygoda z ochroną środowiska

2024-04-08

22 kwietnia uczniowie szkół podstawowych z klas IV–VI będą mieli okazję przeżyć niezapomnianą przygodę, uczestnicząc w Międzyszkolnym Eko-Rajdzie. To bezpłatne wydarzenie, które nie tylko integruje młodych ludzi, ale przede wszystkim uczy ich odpowiedzialności za naszą planetę. Zapisy już wystartowały!

Kongres Młodej Socjologii powrócił na ul. Grodzką

2024-04-05

Po pięcioletniej przerwie, Kongres Młodej Socjologii zawitał w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w formie stacjonarnej! To wydarzenie, które stanowi jedną z najważniejszych w Polsce konferencji naukowych skupiających się wokół zagadnień społecznych, po raz 13. daje przestrzeń młodym badaczom społeczeństwa do zaprezentowania swoich osiągnięć naukowych.

Rozpędza się budowa szkoły i przedszkola w Płaszowie

2024-04-04

Po rozbiórce starych budynków szkolnych i przygotowaniu terenu pod nowy obiekt prace przy budowie kompleksu szkolno-przedszkolnego przy ulicy Grochowej wchodzą w decydującą fazę. Inwestycja o wartości około 65 mln zł zakończy się w 2026 r. Miejsce nauki i opieki znajdzie tam około 670 uczniów, a zatrudnienie około 80 nauczycieli i pracowników obsługi.

Altana przyszłości – nowy projekt MPO Kraków i Politechniki Krakowskiej

2024-04-04

Politechnika Krakowska i Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie zaczynają nowy projekt „Altana przyszłości”. W jego ramach studenci, wspólnie z ekspertami z uczelni oraz specjalistami z MPO, zajmą się altanami i wiatami śmietnikowymi. Powstaną modelowe projekty altan śmietnikowych dla różnych przestrzeni i odbiorców. Będą nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne – dla mieszkańców i służb komunalnych odbierających odpady.

„Ogród z klasą” w Twojej szkole! Zgłoś się do 3. edycji programu

2024-04-03

To już 3. edycja popularnego programu zajęć dla uczniów przedszkoli i szkół podstawowych, który inspiruje i zachęca do tworzenia szkolnych ogrodów. Dlaczego akcja cieszy się dużym zainteresowaniem? Ponieważ uprawa roślin zachęca dzieci do dbania o zdrowy styl życia, a lekcje w „zielonej klasie” są pełne ciekawostek. Zgłoszenia do programu są przyjmowane do końca maja, a wyniki poznamy do 28 czerwca.

Zapraszamy w kwietniu do MIT

2024-04-03

W MIT można spędzić czas rodzinnie, dlatego zapraszamy do wspólnej zabawy na warsztatach dla dzieci i dorosłych. Zajęcia wprowadzą w tematy inżynierii miasta. Wykonywane samodzielnie doświadczenia tłumaczą świat techniki i sprawiają, że zasady fizyki są łatwiejsze do zrozumienia.

XII

Rozbudowa szkoły z rządowym dofinansowaniem

2024-04-03

Ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych dofinansowana zostanie rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 124 przy ul. H. Sucharskiego. Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie podpisało już umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą.

Studenci AGH przygotowują licealistów do matury z informatyki

2024-04-03

Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wspierają tegorocznych maturzystów prowadząc dla nich bezpłatne korepetycje z informatyki. Inicjatywa członków Koła Naukowego BIT, działającego przy Wydziale Informatyki AGH, spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Z dotychczasowych lekcji skorzystało 150 uczniów z całej Polski.

Projekt „Obywatelki”. Weź udział w wymianie młodzieży!

2024-03-28

Tylko do 30 kwietnia trwa nabór kandydatek chętnych do udziału w wyjątkowej polsko-niemiecko-ukraińskiej wymianie młodzieży. Jeżeli masz 16–18 lat, znasz język angielski, masz w sobie żyłkę aktywistki i jesteś ciekawa świata, nie zwlekaj i zgłoś się do projektu!

Znajdź