Za nami SENIORALIA 2018

Za nami trzydniowe krakowskie SENIORALIA 2018, które otworzył Prezydent Miasta Krakowa, Profesor Jacek Majchrowski. Wydarzenie organizowane przez Biuro Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych w ramach realizacji Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych na lata 2015-2020 – PASIOS przyciągnęło na Plac Szczepański i do Nowej Huty (NCK i Teatr Łaźnia Nowa) setki starszych mieszkańców Krakowa.

Za nami SENIORALIA 2018
Fot. Wiesław Majka

W dniach 7-9 czerwca seniorzy mogli skorzystać z bogatej oferty przygotowanej specjalnie na tę okazję. W programie SENIORALIÓW znalazły się m.in. atrakcyjne koncerty wybitnych solistów opery i operetki oraz uznanych krakowskich artystów (Andrzej Sikorowski, Lidia Jazgar, Marta Bizoń), występy taneczne, przegląd lokalnych zespołów teatralnych i scenicznych, pokaz mody oraz rozstrzygnięcie konkursów dla seniorów i dzieci.

Ponadto można było również zapoznać się z ofertą poszczególnych Centrów Aktywności Seniorów w ramach Dnia Otwartego CAS, a podczas wydarzeń na placu Szczepańskim bezpłatnie uzyskać porady farmaceutyczne, zmierzyć ciśnienie, zbadać cerę oraz uzyskać porady dermatologiczne.

Adres:
Plac Szczepański, Kraków

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora