Dokument archiwalny

SENIORALIA NA PL. WOLNICA

W piątek, 16 września rozpoczynają się III Senioralia w Krakowie. Sobotni program wydarzenia obejmuje również imprezy związane ze Świętem Dzielnicy I. Na Plac Wolnica zapraszają: Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa, Krakowskie Centrum Seniora oraz Centra Aktywności Seniorów.  

SENIORALIA NA PL. WOLNICA
Fot. Kraków Dla Seniora

 

W ramach imprezy zaplanowano uroczyste przekazanie kluczy do Miasta przez Prezydenta Jacka Majchrowskiego, występy artystyczne i sportowe oraz wydarzenia kulturalne. Na scenie zaprezentują się m.in. laureaci konkursu literackiego dla seniorów "Mój Kraków", a w namiotach przy Placu Wolnica będzie można zapoznać się z ofertą lokalnych Centrów Aktywności Seniorów, Miejskich Domów Pomocy Społecznej oraz organizacji seniorskich. W programie jest też zwiedzanie Muzeum Etnograficznego i zabytków Kazimierza z przewodnikiem. Atrakcją piątkowego wieczoru będzie plenerowa potańcówka „Roztańczony wrzesień”.

W sobotę, 17 września Dzielnica I Stare Miasto zaprasza wszystkich na bogaty program artystyczny pod tytułem „Pod krakowskim niebem – koncertująca kawiarnia” z finałowym koncertem Lidii Jazgar z zespołem Galicja (szczegóły TUTAJ), a w samo południe w Bazylice Bożego Ciała zostanie odprawiona msza w intencji krakowskich seniorów.

III Senioralia w Krakowie „Jesień Krakowskiego Seniora”, 16-17 września 2016 r. organizowane są w ramach realizacji Gminnego Programu Aktywności Społecznej i Integracji Seniorów. Celem wydarzenia jest zasygnalizowanie, że Kraków jest otwarty na potrzeby osób w wieku senioralnym. 

Senioralia III  plakat

Adres:
Plac Wolnica, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora