KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zagraj w bule w lidze dla seniorów

Trwa nabór do II edycji LIGI PETANQUE SENIORÓW 60+ Sezon 2024. Organizatorzy Ligi oraz pani Anna Okońska-Walkowicz, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej zapraszają do uczestnictwa w rozgrywkach.

pixabay

Udział w rozgrywkach może wziąć każdy senior 60+ z Krakowa, niezrzeszony w Polskiej Federacji Petanque. W przypadku braku wystarczającej liczby zgłoszeń, organizator zezwoli na udział drużyn składających się z osób zrzeszonych, ale w klasyfikacji końcowej takie składy nie będą brane pod uwagę. Osobą zgłaszającą jest kierownik organizacji seniorskiej lub kapitan, który zorganizuje drużynę składającą się z 4 zawodników + 2 rezerwowych. W przypadku trudności w skompletowania składu w jednej organizacji, istnieje możliwość połączenia się dwóch organizacji aby zgłosić drużynę.

- Ze względu na to, że głównym celem II Edycja Ligi Petanque Seniorów 60+ jest głównie popularyzacja gry i szkolenie, zachęcamy do udziału w naszej lidze również osoby, które chcą się dopiero nauczyć grać w bule. Osoby te będą miały możliwość przeszkolenia wstępnego na treningach organizowanych przez nas – zachęca Pan Antoni Wójtowicz, organizujący rozgrywki.

Udział w rozgrywkach jest bezpłatny. Zgłoszenie należy wysłać w terminie do 30 listopada 2023 r. na formularzu (Zał. ZGŁOSZENIE DRUŻYNY) na adres e-mail: antoniwojtowicz@op.pl. Kontakt z organizatorem: tel. 607-859-697.

Z uwagi na ograniczone możliwości organizacyjne, będzie obowiązywała kolejność zgłoszeń. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do drobnych zmian w projekcie Liga Petanque Seniorów 60+.

KOMISJA LIGI PETANQUE SENIORÓW 60+ Sezon2024:

Antoni Wójtowicz - CAS MIECHOWITY - Przewodniczący
Kazimierz Kalisz - KP LAJKONIK KRAKÓW - Zastępca
Małgorzata Orlewicz-Musiał - CAS ŻEGLARZ - Członek
Renia Jamrozik - CAS MIECHOWITY - Członek
Danuta Janas - CAS MIECHOWITY - Członek

Więcej informacji na temat rozgrywek i treningów można będzie znaleźć na stronie internetowej grajmywbule.pl. 

Pétanque (bule) – tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi. Należy do najliczniej reprezentowanych dyscyplin sportu na świecie – w samej Francji liczba licencjonowanych zawodników wynosi 600 tysięcy.

Petanka jest uprawiana coraz częściej w Polsce, głównie w parkach i skwerach. W Krakowie bulodromy są zlokalizowane również głównie w Parkach: Park Krakowski, Park Zaczarowanej Dorożki, Park Kleparski, Park Krowoderski, Park Czyżyny, Park Kurdwanów (ul. Bujaka), Ogród nad Sudołem, Muzeum Fotografii (budynek zabytkowej strzelnicy przy ul. Królowej Jadwigi), zielony ogród do zabaw i gier sportowych na świeżym powietrzu przy ul. Zakrzowieckiej.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2023-08-11
Data aktualizacji: 2023-09-08
Powrót