Komunikat archiwalny

Kraków zaangażowany społecznie

Z końcem sierpnia wystartowała kampania informacyjno-edukacyjna pod nazwą „Kraków zaangażowany społecznie” realizowana przez Gminę Miejską Kraków. Założeniem akcji jest wsparcie komunikacji służącej edukowaniu i informowaniu mieszkańców o działaniach i usługach społecznych, jakie podejmuje samorząd lokalny.

Kraków zaangażowany społecznie
Fot. Kraków Dla Seniora

W związku z realizacją polityki społecznej w obszarze dotyczącym aktywizowania społeczności w różnym wieku oraz integracji wewnątrz i międzypokoleniowej Gmina Miejska Kraków stworzyła koncepcję akcji "Kraków zaangażowany społecznie". Działania będą realizowane w mediach tradycyjnych, społecznościowych i na miejskich stronach internetowych.

- Chcemy, by nasze działania dotarły do wielu grup społecznych: seniorów, młodzieży, rodziców z małymi dziećmi. Gmina Miejska Kraków ma do zaoferowania wiele usług i atrakcji, z których korzystanie jest darmowe – mówi Mateusz Płoskonka, Dyrektor Biura Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych w Krakowie.

– Centra Aktywności Seniora, Kluby Rodziców czy też Programy Aktywności Lokalnej to przykłady miejsc spotkań lokalnych społeczności, w nich między innymi można się dowiedzieć o działaniach miasta, dzielnicy i o wszelkich ofertach związanych z aktywnościami i działaniami adresowanymi do krakowian - dodaje Płoskonka.

Akcja trwa do końca listopada bieżącego roku.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY