Komunikat archiwalny

Senior w Muzeum „Ciekawostki z wielickiego Muzeum”

Na własny rozwój i poznawanie dziedzictwa kulturowego jest zawsze dobra pora. Muzeum Żup krakowskich Wieliczka zaprasza Seniorów na kolejny cykl „Senior w Muzeum”. Pierwsze spotkanie pod tytułem „Ciekawostki z wielickiego Muzeum” już 16 marca 2018 r. o godz. 10.00 w Zamku Żupnym w Wieliczce (ul. Zamkowa 8).

Senior w Muzeum „Ciekawostki z wielickiego Muzeum”
Fot. M. Bielski

Spotkanie umożliwi poznanie wybranych kart  z przeszłości  i teraźniejszości  Muzeum oraz wspólne odkrywanie tajemnic skrywanych przez  zabytki. Rozwiązywanie quizu będzie okazją do utrwalenia wiadomości.

Na koniec spotkania uczestnicy udadzą się do muzealnej biblioteki, która znajduje się  w Zamku Północnym. Warto wiedzieć, że biblioteka ta ma charakter naukowy – jedyna taka w Wieliczce - a jej profil jest związany z charakterem Muzeum. Liczący ponad 17000 woluminów księgozbiór tworzą publikacje związane m.in. z górnictwem, geologią, muzealnictwem, konserwacją, archeologią, historią, historią sztuki i etnografią. Wśród nich szczególnie cennym jest zbiór starodruków (liczący ponad 80 sztuk). Najstarszy z nich to „Kosmografia” Sebastiana Münstera z 1564 r. Istotną częścią jest księgozbiór przejęty po Bibliotece Salinarnej, działającej przy Żupie Solnej w XIX i na pocz. XX w. Liczy ok. 2000 woluminów, często unikalnych tytułów.

Muzeum zaprasza Seniorów na kolejne spotkania:

  • 15 czerwca, godz. 10.00 - „Bursztyn od A do Z”, Zamek Żupny
  • 14 września, godz. 10.00  – „Opowieści żupnika”, Muzeum na III poziomie kopalni
  • 14 grudnia, godz. 10.00  – „Z kolekcji Czartoryskich”, Zamek Żupny

Rezerwacja udziału w spotkaniach: 12 289 16 33

Koszt: 6 zł.

www.muzeum.wieliczka.pl

PDF   do pobrania

Adres:
Zamkowa 8, Wieliczka

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY