Komunikat archiwalny

MUZEALNA AKADEMIA 67 +/-

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza do udziału w projekcie "Muzealna Akademia 67+/-" będącym cyklem wykładów skierowanych przede wszystkim do osób starszych, zainteresowanych historią, kulturą i obyczajowością dawnego Krakowa. Kolejne spotkanie Utrwalone na kliszy, czyli Kraków w obiektywie Henryka Hermanowicza, Romana Wesołowskiego i innych… - 19 października o godz. 17 w Pałacu Krzysztofory.

MUZEALNA AKADEMIA 67 +/-
Fot. Kraków Dla Seniora

Spotkania przy kawie i herbacie prowadzone są przez doświadczonych muzealników i gości, którzy w przystępnej i atrakcyjnej formie opowiadają o wybranych zagadnieniach. Na początku semestru słuchacze otrzymują karty uczestnika – swoiste indeksy, w których po każdym z wykładów prowadzący potwierdza obecność swoim podpisem. Najbardziej wytrwali uczestnicy Akademii po zakończeniu cyklu otrzymują nagrody książkowe. Jesienno-zimowe wykłady koncentrować się będą wokół życia artystycznego Krakowa w latach 1945–1989, stanowiąc jednocześnie doskonały punkt wyjścia do sentymentalnej opowieści, której głównymi bohaterami będą wybitni przedstawiciele świata muzyki, literatury, fotografii, teatru, a także wzornictwa. Wykłady odbywają się raz w miesiącu (w środy) o godz. 17.00 w Pałacu Krzysztofory, w sali Baltazara Fontany, Rynek Główny 35.

skrzynecki
21 września
Piwnica pod Baranami
W 2016 roku swój jubileusz obchodzi ikona krakowskich kabaretów – Piwnica Pod Baranami. 60 lat temu z inicjatywy Piotra Skrzyneckiego, w podziemiach kamienicy nr 27 przy Rynku Głównym, powstała grupa artystyczna, która na przestrzeni kolejnych dziesięcioleci stała się najsłynniejszą sceną kabaretową w kraju. Początkowo było to jednak miejsce spotkań krakowskich studentów, które z czasem stało się przystanią dla znamienitych artystów, m.in. wybitnych muzyków, aktorów, plastyków. To właśnie tutaj oprócz przedstawień organizowane były rekonstrukcje wydarzeń historycznych, bale oraz spotkania bożonarodzeniowe i wielkanocne. Gośćmi specjalnymi spotkania w ramach "Muzealnej Akademii 67+/-" będą: Anna Szałapak (śpiew) i Konrad Mastyło (fortepian). Prowadzenie: Maciej Miezian.

Dalszy program wykładów TUTAJ.

mhk.pl
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Pałac Krzysztofory
Rynek Główny 35, 31-011 Kraków
tel. (12) 619-23-00

Adres:
Rynek Główny 35, Kraków
mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także