górne tło

Taneczne Piątki, czyli potańcówki dla seniorów

Centrum Kultury Podgórza zaprasza seniorów na cykl potańcówek z muzyką na żywo, organizowanych w wybrane piątkowe popołudnia w siedzibie głównej CKP (ul. Sokolska 13) oraz trzech filiach: Dworze Czeczów (ul. ks. J. Popiełuszki 36), Klubie Rybitwy (ul. Rybitwy 61) i Klubie Tyniec (ul. Dziewiarzy 7). Udział we wszystkich potańcówkach jest bezpłatny.

Do tej pory raz w miesiącu organizowaliśmy potańcówki w siedzibie głównej, ale chętnych było zdecydowanie więcej niż miejsc, więc wielu osobom nie udawało się kupić biletu. Docierały też do nas sygnały od seniorów z innych części Podgórza, również zainteresowanych zorganizowaniem takiego wydarzenia bliżej ich miejsca zamieszkania. Dzięki współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej i  Zdrowia UMK, teraz potańcówek będzie więcej i będą się odbywały cyklicznie nie w jednej, a  w  czterech naszych jednostkach. Co więcej, udział w nich będzie bezpłatny – mówi Anna Grabowska, Dyrektor Centrum Kultury Podgórza.

Potańcówki dla dorosłych i seniorów są organizowane w wybrane piątki o godz. 17.00. Szczegółowy terminarz potańcówek w każdej z czterech lokalizacji znajduje się poniżej. Uczestnicy tańczą do muzyki granej na żywo – polskich i zagranicznych przebojów m.in. z lat 80. i 90., czy muzyki country. W przerwach na seniorów czeka też drobny, słodki poczęstunek.

Udział we wszystkich potańcówkach jest bezpłatny, jednak ze względów logistycznych chętni są proszeni o zgłoszenie się po odbiór bezpłatnych wejściówek. O szczegółowych terminach i miejscach wydawania wejściówek na poszczególne potańcówki CKP informuje na bieżąco na swojej stronie internetowej i mediach społecznościowych, a także w każdej z filii, w których odbywają się potańcówki.

Projekt jest organizowany we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, w ramach realizacji Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych PASIOS.

 

POTAŃCÓWKI DLA DOROSŁYCH I SENIORÓW

W CENTRUM KULTURY PODGÓRZA

HARMONOGRAM

Centrum Kultury Podgórza – Siedziba Główna (ul. Sokolska 13)

PIĄTKI, godz. 17.00

Centrum Kultury Podgórza – Klub Rybitwy (ul. Rybitwy 61)

PIĄTKI, godz. 17.00

Centrum Kultury Podgórza – Klub Tyniec (ul. Dziewiarzy 7)

PIĄTKI, godz. 17.00

Centrum Kultury Podgórza – Dwór Czeczów (ul. ks. J. Popiełuszki 36)

PIĄTKI, godz.17.00