górne tło

Warsztaty Integracyjne dla Seniorów

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłłowskiej 8 w Krakowie zaprasza Seniorów z Dzielnicy I Stare Miasto na bezpłatne warsztaty integracyjne, które odbędą się w dniu 11.12.2019 r. (środa) o godzinie 9.00. w budynku DPS. Jednym z punktów programu będą: gimnastyka ruchowa dla Seniorów oraz zajęcia manualne – przygotowywanie pakietów prezentowych z ozdobami choinkowymi.

Warsztaty Integracyjne dla Seniorów to cykl spotkań organizowanych przez Dom Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłłowskiej 8. Spotkania te odbywają się raz na kwartał i biorą w nich udział Mieszkańcy DPS oraz Seniorzy z Dzielnicy Stare Miasto w Krakowie. 

Każde spotkanie składa się z kilku bloków:

Celem warsztatów jest poprawa jakości życia seniorów, integracja Mieszkańców DPS ze społecznością Krakowa, prezentacja i nauka prostych ćwiczeń rehabilitacyjno - geriatrycznych, poznawanie nowych technik artystycznych, stymulacja procesów poznawczych, poznawanie okolic Krakowa, ale przede wszystkim dobra zabawa. Istnieje również możliwość skorzystania z porad wykwalifikowanych specjalistów (rehabilitant, terapeuta zajęciowy, pracownik socjalny).

W poprzednich edycjach spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem społeczności Krakowa. Seniorzy mieli okazję własnoręcznie wykonać m. in.: wieńce oraz bombki Bożonarodzeniowe, gipsowe osłonki na kaktusy, kompozycje kwiatowe w donicach. Ponadto zdobili ramy luster metodą quillingu, malowali obrazy na szkle, torby płócienne, szyli ozdoby Wielkanocne i wiosenne z filcu, dekorowali donice metodą decoupage. Natomiast w sierpniu odbył się rejs statkiem do Tyńca. Spotkaniom Seniorów na Radziwiłłowskiej nieodłącznie towarzyszy muzyka i wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary.

Serdecznie zapraszamy już dziś!

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: http://dpsradziwillowska.krakow.pl/

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: tel. 12 422 99 56, e-mail: terapia@dpsradziwillowska.krakow.pl