górne tło

Ośrodek Kultury Norwida na wakacje

Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida, os. Górali 5 zaprasza do korzystania podczas wakacji z ciekawej oferty programowej. Szczegóły poniżej.

8 lipca 2017 r., godz. 9.00, Zbiórka: Ośrodek Kultury Norwida, os. Górali 5, Kraków

Schron bierny Regelbau 668 w Rudawie – zwiedzanie

Zwiedzanie niemieckiego schronu ze Stowarzyszeniem „Rawelin”. Wycieczka w ramach cyklu Podróże po historii i kulturze.
Wstęp wolny – koszty dojazdu komunikacją miejską we własnym zakresie!
Dojazd: 2 bilety miejskie - I strefa + 2 bilety aglomeracyjne - II strefa. Powrót ok. godz. 16.00. Zapisy do 6 VII: j.klas@okn.edu.pl

Latem 1944 roku, wobec szeregu niepowodzeń, dowództwo Armii Niemieckiej podjęło decyzje o budowie nowych umocnień. Miedzy innymi na terenach dzisiejszej Polski wytyczono kilkadziesiąt linii fortyfikacji (OKH Stellungen), o południowym przebiegu. Jedna z nich, linia b-1 przebiegała od Oravskiej Polhory przez tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej, a następnie wzdłuż Warty do Bałtyku. Do budowy umocnień na terenie Rowu Krzeszowickiego w rejonie miejscowości Rudawa przystąpiono latem 1944 roku. Całością prac budowlanych, które trwały aż do stycznia 1945 roku kierowała niemiecka Organizacja Todt. 

Obiekt typu Regelbau 668 budowano na planie kwadratu o wymiarach 7,65 x 7,65 m, zużywając przy tym, według instrukcji 210-230 m3 betonu. Schron ten składał się z trzech pomieszczeń oddzielonych odpowiednio drzwiami dwudzielnymi typu 434P01 i gazoszczelnymi typu 19P7: wejścia z przedsionkiem, śluzy gazowej i izby załogi, z której krótki korytarz prowadzi do szybu wyjścia ewakuacyjnego. Obiekt pełnił rolę schronu biernego dla 6 lub 9 żołnierzy, jednak bogate wyposażenie (dwie anteny, radiostacja, telefon forteczny) pozwalało mu pełnić jednocześnie funkcję lokalnego punktu dowodzenia.

W 2007 roku dzięki staraniom Małopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Historii „Rawelin” i nawiązaniu współpracy z gminą Zabierzów, schron bierny typu Regelbau 668 połączony ze stanowiskiem ogniowym Ringstand 58 w miejscowości Rudawa oraz bliźniaczy w Młynce powoli zaczynają odzyskiwać dawny wygląd.

[źródło: www.rawelin.org] 

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65
e-mail: sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

Podróże po historii i kulturze 7_2017.JPG


10 lipca 2017 r., godz. 19.00, C-2 Południe Cafe, os. Górali 5, Kraków

Afryka nie tak daleka – slajdowisko

Zapraszamy do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na slajdowisko Marii Olejko i Michała Rdzanka pn. „Afryka nie tak daleka”. Spotkanie z cyklu Nowa Huta na końcu świata odbędzie się 10 lipca o godz. 19.00 w C-2 Południe Cafe, os. Górali 5, wstęp wolny.

W Maroko przemierzyli 1500 km w 11 dni. Od poziomu morza do 4167 metrów nad nim. Byli na najwyższym szczycie Afryki Północnej, w medinie w Fezie, która wydaje się trwać niezmieniona od setek lat i w niebieskim Szafszawan, gdzie mieszkańcy posługują się średniowiecznym językiem kastylijskim. Nie zapomnieli też o Marrakeszu z magicznym placem Dżamaa al-Fina.

Maria i Michał podróżują z dwoma aparatami i co najmniej pięcioma obiektywami, więc warto przyjąć ich zaproszenie do Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida na pokaz ich zdjęć i opowieści z Maroka.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65
e-mail: sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

slajdowisko Afryka.JPG


11 lipca 2017 r., godz. 18.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków

Dyskretne piękno / Arkadiusz Szczypel - wernisaż wystawy

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na wernisaż wystawy prac Arkadiusz Szczypela do Galerii OKN na os. Górali 5 w Krakowie. Wystawę można oglądać do 18 sierpnia 2017 roku. Wstęp wolny!

Arkadiusz Szczypel - urodzony w 1996 r. w Krakowie. W 2016 r. ukończył Liceum Plastyczne w Katowicach na specjalizacji złotnictwo. Obecnie studiuje na Wydziale Sztuki  Uniwersytetu Pedagogicznego. W Galerii OKN zaprezentuje swoje prace malarskie, które zatytułował „Dyskretne piękno”.

Podczas wernisażu odbędzie się koncert Acoustic Jazz Quartet w składzie: Tomasz Piątkowski - piano, Aldo Joshue - piano puzon, Marek Batorski – sax , Ula Lazar – vocal.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65
e-mail: sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

Arkadiusz Szczypel.JPG


13 lipca 2017 r. (czwartek), godz. 18.30, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków

Dźwiękowe Wyprawy w Nieznane

Warsztaty relaksacyjne w energii gongu.
Prowadzi: Rafał Cichy-Choroniewski // www.koncertygongowe.pl

Relaks dla ciała i radość dla duszy to w jednym zdaniu cel udziału w koncercie gongowym. Wrażenia dostarczane słuchaczom przez dźwięki gongu są jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne i nieporównywalne z niczym innym.

Każdy koncert jest wydarzeniem jednostkowym, powstającym w procesie twórczej improwizacji, której główny nurt wyznaczany jest przez strumień brzmień gongu charakterystyczny dla tego miejsca, tego czasu i tego grona słuchaczy.

Na gongach, misach i grajach gra Rafał Cichy-Choroniewski, z wykształcenia geofizyk, z zawodu informatyk, a z zamiłowania twórca przestrzeni dźwiękowych tkanych z subtelnej materii brzmień instrumentów etnicznych pochodzących z różnych kultur i stron świata.

Uczestników prosimy o przyniesienie własnych mat i koców, na których będzie można się położyć i w pełni skorzystać z działania dźwięku. Prosimy także pamiętać o przeciwwskazaniach w uczestniczeniu w koncertach gongów. Są nimi: ciąża, rozrusznik serca, epilepsja, przyjmowanie leków psychotropowych oraz stan po spożyciu alkoholu.

Wstęp 15 zł. Obowiązują zapisy: b.habieda@okn.edu.pl lub nr telefonu 12 644 27 65 w. 18. Na zgłoszenia czekamy do 12 lipca do godziny 16:00.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65
e-mail: sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

gong_7_8.JPG


14 lipca, 22 sierpnia 2017 r., godz. 17.00–19.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków

Parki Krakowa – spacery, opowieści, fotografia

Spacery po krakowskich parkach z Pracownią Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury Norwida – wydawcą serii monografii pn. Parki Krakowa.

W czasie wspólnych spacerów będzie można zapoznać się z pięknem wybranych „publicznych ogrodów”, a także poznać ich rys historyczny. Organizatorzy zachęcają do przyniesienia ze sobą aparatów (nieważne jakich), aby zarejestrować najpiękniejsze kadry z terenów parków. Najładniejsze zdjęciaprzesłane na adres: promocja@okn.edu.pldo 28 sierpnia 2017 roku będą nagrodzone kilkoma wybranymi publikacjami z serii Parki Krakowa. Ze szczegółami konkursu będzie można zapoznać się na spotkaniu.

Harmonogram spacerów wakacyjnych:

14 VII / 17.00
Park Bednarskiego (wejście od ul. Parkowej)
PARK IM. WOJCIECHA BEDNARSKIEGO

22 VIII / 17.00
Kościół Św. Bartłomieja, ul. Klasztorna 11
PARK PRZY UL. KLASZTORNEJ

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie od 2001 r. jest wydawcą monografii z serii „Parki Krakowa”. Do chwili obecnej powstało 15 numerów. Wydawnictwa te przybliżają piękno „publicznych ogrodów”, ich rys historyczny, pozwalają poznać pierwotne założenia architektoniczne i zmiany jakie następowały w ich wyglądzie, a także postacie historyczne związane z tymi miejscami.

Informacja/zapisy: b.habieda@okn.edu.pl

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65
e-mail: sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/oknorwid

 


15 lipca 2017 r., godz.17.00, Start: Al. Róż – Restauracja Stylowa, Kraków

Cud mniemany? Literacka Nowa Huta / spacer

Spacer literacki w ramach projektu Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie. Prowadzenie: Anna Grochowska (Wydział Polonistyki UJ). Wstęp wolny - obowiązują zapisy do 13 VII: j.klas@okn.edu.pl

Czy Wanda, która nie chciała Niemca była nowohucianką? Czy to Cud mniemany czy tylko Krakowiacy i Górale o tym wiedzą? Nie od dziś wiadomo, że literaci ostrzegali, że w Nowej Hucie „WRÓG PODSUWA CI WÓDKĘ!”. Dowiemy się więc, czy „to też jest prawda o Nowej Hucie”...

Anna Grochowska - literaturoznawczyni i historyczka sztuki, wykładowczyni na Wydziale Polonistyki UJ. Autorka książki o Domu Literatów pt. Wszystkie drogi prowadzą na Krupniczą. Badaczka cracovianów, z urodzenia i wyboru nowohucianka. 

ALTERNATYWNY PRZEWODNIK PO NOWEJ HUCIE - działania edukacyjno-animacyjne z zakresu dziejów lokalnych w postaci spacerów szlakami dziedzictwa kulturowego, prelekcji o nieoczywistych historiach dotyczących terenów Nowej Huty oraz prezentacji miejsc, które odwołują się do lokalnej tożsamości. Projekt zakończy wydanie tworzonej kolektywnie publikacji w formie alternatywnego przewodnika po przestrzeni i dziejach Nowej Huty w formie drukowanej i elektronicznej. Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65
e-mail: sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

 


18 lipca, 29 sierpnia 2017 r.,godz. 17.00, Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14, Kraków

Żądze i podniety – zmysłowe czytanki na lato i jesień

Prowadzenie: Barbara Cygan, Katarzyna Kosowska . Wstęp wolny.

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, Kraków
tel. 12 648 08 86
e-mail: klub@kuznia.edu.pl
www.kuznia.edu.pl

 


19 lipca, 31 sierpnia 2017 r.,godz.12.00-13.45, Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14, Kraków

Mistrzejowicki Komputerowy Klub Seniora

Otwarte spotkania komputerowe dla seniorów

Zapraszamy seniorów na dwugodzinne otwarte spotkania Mistrzejowickiego Komputerowego Klubu Seniora. Spotkania mają formę otwartą, na zajęcia przychodzą starsi i młodsi seniorzy zainteresowani poszerzaniem swoich kompetencji komputerowych. Uczestnicy mogą również przynosić własne laptopy. Program opracowywany jest we współpracy z uczestniczącymi w zajęciach seniorami i odpowiada na ich potrzeby. Seniorzy uczą się m.in. instalowania programów, korzystania z komunikatorów, poczty, poznają zasady bezpiecznych zakupów w Internecie. Zwiedzają wirtualne muzea, korzystają z aplikacji programu google. Poznają ciekawe i przydatne strony internetowe.

19 VII / 12.00  Wyszukiwanie w Internecie
31 VIII / 12.00 Kamery internetowe na żywo

Koszt: 15 zł, płatne przed zajęciami

Zapisy: Joanna Kornas tel. 12 648 08 86

Prowadzenie: Joanna Kornas, Wiktoria Federowicz

Mistrzejowicki Komputerowy Klub Seniora powstał dzięki wsparciu Dzielnicy XV.

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, Kraków
tel. 12 648 08 86
e-mail: klub@kuznia.edu.pl

 


20 sierpnia 2017 r., godz.17.00, Start: przystanek autobusowy „Struga” w kierunku Pl. Centralnego, Kraków

Ślady trzech wojen / spacer

Spacer prezentujący militarne pozostałości z I i II wojny światowej oraz okresu zimnej wojny  w ramach projektu Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie*.

Prowadzenie: Tomasz Mierzwa (Stowarzyszenie „Rawelin”), Marcin Jakub Mikulski (Fundacja Janus – Muzeum Twierdzy Kraków). Wstęp wolny - obowiązują zapisy do 17 VIII: j.klas@okn.edu.pl.

Obiektów z okresu zimnej wojny w Nowej Hucie zachowało się sporo i są coraz lepiej rozpoznawalne. Znacznie mniej znane są ślady jakie odcisnęły na tych terenach I i II wojna światowa. Podczas spaceru będzie można zapoznać się z tymi mniej znanymi elementami związanymi z fortyfikacjami XIX i XX wieku.

Tomasz Mierzwa - mieszkaniec i pasjonat Nowej Huty, członek Małopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Historii „Rawelin”.
Marcin Jakub Mikulski - historyk wojskowości, specjalizuje się w fortyfikacjach austro-węgierskich, współpracuje z Fundacją JANUS - Muzeum Twierdzy Kraków.

ALTERNATYWNY PRZEWODNIK PO NOWEJ HUCIE - działania edukacyjno-animacyjne z zakresu dziejów lokalnych w postaci spacerów szlakami dziedzictwa kulturowego, prelekcji o nieoczywistych historiach dotyczących terenów Nowej Huty oraz prezentacji miejsc, które odwołują się do lokalnej tożsamości. Projekt zakończy wydanie tworzonej kolektywnie publikacji w formie alternatywnego przewodnika po przestrzeni i dziejach Nowej Huty w formie drukowanej i elektronicznej. Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65
e-mail: sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

 


23 sierpnia 2017 r., godz. 17.00, MHK Dom Zwierzyniecki, ul. Królowej Jadwigi  41, Kraków

Prawie wszystko o Zwierzyńcu – zwiedzanie wystawy

Zwiedzanie wystawy w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa Oddział Dom Zwierzyniecki pt. „Prawie wszystko o Zwierzyńcu” w ramach cyklu Podróże po historii i kulturze. Wstęp wolny!

Zwierzyniec, który w granicach administracyjnych miasta znalazł się zaledwie sto lat temu, to jedno z najciekawszych przedmieść Krakowa i wciąż jeszcze najmniej zmienione przez postępujące procesy urbanistyczne. Dzieje Zwierzyńca od samego początku ściśle związane są z dziejami królewskiego Krakowa, z początkami chrześcijaństwa na polskich ziemiach, a także z wciąż żywymi krakowskimi tradycjami i obrzędami Lajkonika czy Emausu, których wielowiekowa historia rozpoczęła się właśnie w tym miejscu. Trudno zatem wyobrazić sobie dzieje Krakowa bez opowieści o dziejach Zwierzyńca.
Wystawa „Prawie wszystko o Zwierzyńcu”, w swych założeniach jest zarówno syntetyczną opowieścią o historii i kulturze Zwierzyńca, jak i podsumowaniem dotychczasowych wystaw historycznych w Domu Zwierzynieckim. Ze względu na bogactwo dziejów Zwierzyńca i niewielką przestrzeń wystawienniczą oddziału, wystawa nie rości sobie prawa do poruszenia wszystkich zwierzynieckich wątków historycznych. Zarówno swą nazwą sugeruje przedstawienie niepełnego obrazu dziejów tej części Krakowa, jak i pomyślana jest jako wystawa pojawiająca się w Domu Zwierzynieckim cyklicznie, powtarzając główne wątki opowieści, jednak z nieco zmienionymi akcentami, a także wprowadzając nowe elementy opowieści, które w pierwszej wersji wystawy zostały tylko lekko zaznaczone. 

Malownicze położenie u stóp wzgórz Sikornik i Sowiniec, zwieńczonych kopcami, z majaczącą w oddali sylwetką klasztoru na Bielanach, obecność osnutych mgiełką tajemnicy starożytnych kościołów: Najświętszego Salwatora i św. Małgorzaty, a także strzegący ujścia Rudawy do Wisły warowny klasztor Norbertanek od wieków były inspiracją dla malarzy i grafików, a w czasach nam bliższych – artystów fotografików. Dlatego też wystawie towarzyszyć będzie album zawierający wybór obrazów, grafik, rysunków i fotografii ze zbiorów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Źródło: http://www.mhk.pl

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65
e-mail: sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/oknorwid

 


24 sierpnia 2017 r.,  godz. 17.00-18.00, Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14, Kraków

Dźwięk i kolor…

Zajęcia relaksacyjne przy muzyce, uwalniające od stresu dnia codziennego, dające wyciszenie, oderwanie, energię, otwarcie. W programie również tworzenie mandali.

Prowadzenie: Wiktoria Federowicz, Magdalena Lis
Szczegółowe informacje: www.kuznia.edu.pl, tel. 12 648 08 86

Wstęp wolny.

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, Kraków
tel. 12 648 08 86
e-mail: klub@kuznia.edu.pl
www.kuznia.edu.pl
www.facebook.com/KlubKuznia

 


24 sierpnia 2017 r. (czwartek), godz. 18.30, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków

Dźwiękowe Wyprawy w Nieznane

Warsztaty relaksacyjne w energii gongu.
Prowadzi: Rafał Cichy-Choroniewski  // www.koncertygongowe.pl

Relaks dla ciała i radość dla duszy to w jednym zdaniu cel udziału w koncercie gongowym. Wrażenia dostarczane słuchaczom przez dźwięki gongu są jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne i nieporównywalne z niczym innym.

Każdy koncert jest wydarzeniem jednostkowym, powstającym w procesie twórczej improwizacji, której główny nurt wyznaczany jest przez strumień brzmień gongu charakterystyczny dla tego miejsca, tego czasu i tego grona słuchaczy.

Na gongach, misach i grajach gra Rafał Cichy-Choroniewski, z wykształcenia geofizyk, z zawodu informatyk, a z zamiłowania twórca przestrzeni dźwiękowych tkanych z subtelnej materii brzmień instrumentów etnicznych pochodzących z różnych kultur i stron świata.

Uczestników prosimy o przyniesienie własnych mat i koców, na których będzie można się położyć i w pełni skorzystać z działania dźwięku. Prosimy także pamiętać o przeciwwskazaniach w uczestniczeniu w koncertach gongów. Są nimi: ciąża, rozrusznik serca, epilepsja, przyjmowanie leków psychotropowych oraz stan po spożyciu alkoholu.

Wstęp 15 zł. Obowiązują zapisy: b.habieda@okn.edu.pl  lub nr telefonu 12 644 27 65 w. 18. Na zgłoszenia czekamy do 23 sierpnia do godziny 16:00.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65
e-mail:sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

gong_7_8.JPG


26 sierpnia 2017 r., godz.15.00, Start: MHK – Oddział Dzieje Nowej Huty, os. Słoneczne 16, Kraków

Nowohuckie miejsca fantomowe / spacer

Spacer po kultowych miejscówkach z przeszłości w ramach projektu Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie.
Prowadzenie: Maria Wąchała-Skindzier (MHK – Oddział Dzieje Nowej Huty). Wstęp wolny - obowiązują zapisy do 24 VIII: j.klas@okn.edu.pl

Trasa spaceru wiedzie przez miejsca już nieistniejące, nieczytelne na obecnym poziomie wizualnym, ale mające taką siłę oddziaływania, taką aurę, że gdy obok nich przechodzimy, zauważymy strzęp dawnego życia. Detal w architekturze, czy wyposażeniu wnętrza, ewokują sobie tylko znaną pamięć. To prowokuje nas do zatrzymania się, namysłu.  Wędrówka ma charakter subiektywnego seansu spirytystycznego. Wywołane zostaną nie tylko duchy miejsc, ale też pamięć o ludziach, którzy je tworzyli. Najważniejsze punkty z mapy: Teatr „Nurt” i „Widzimisię”, restauracja „Arkadia”, kino „Aktualności”, „Empik”, sklep „Moda Polska”, salon „Orbisu”, kawiarnia „Mozaika”.

Maria Wąchała-Skindzier - historyczka, adiunktka, kieruje nowohuckim oddziałem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Zainteresowania badawcze i wystawiennicze zogniskowane wokół narracji muzealnych na temat PRL-u, historii życia codziennego, kultury i tożsamości mieszkańców miast postsocjalistycznych, socjologii teatru, oddolnej działalności kulturotwórczej, partycypacji w kulturze. Koordynator muzealnych działań, związanych z historią mówioną. Główna inicjatorka i kierownik projektu MHK „Opowiedz mi miasto”.

ALTERNATYWNY PRZEWODNIK PO NOWEJ HUCIE - działania edukacyjno-animacyjne z zakresu dziejów lokalnych w postaci spacerów szlakami dziedzictwa kulturowego, prelekcji o nieoczywistych historiach dotyczących terenów Nowej Huty oraz prezentacji miejsc, które odwołują się do lokalnej tożsamości. Projekt zakończy wydanie tworzonej kolektywnie publikacji w formie alternatywnego przewodnika po przestrzeni i dziejach Nowej Huty w formie drukowanej i elektronicznej. Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65
e-mail: sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

 


27 sierpnia 2017 r., godz.17.00, Start: Zalew Nowohucki - Dom Wędkarza, Kraków

Błękitne oko Nowej Huty / spacer

Spacer wokół Zalewu Nowohuckiego i rzeki Dłubni w ramach projektu Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie*.
Prowadzenie: Marcin Pawlik (Nowa Huta Travel, Ecotravel). Wstęp wolny - obowiązują zapisy do 24 VIII: j.klas@okn.edu.pl

Spacer dookoła Zalewu Nowohuckiego i rzeki Dłubni, czyli granicy dwóch światów - zurbanizowanego miasta i wsi krakowskiej. Zaglądniemy do parku przy Dworku Matejki, przejdziemy zakamarkami wsi Krzesławice i powrócimy doliną Dłubni ponownie nad zalew. Spacer potrwa ok. 1,5 godz.

Marcin Pawlik - mały podróżnik, wielki marzyciel, tata, gadżeciarz, przyrodnik z zamiłowania, za młodu przewodnik z zawodu, nowohucianin z urodzenia, z zamiłowania do turystyki organizator wycieczek Nowa Huta Travel i Ecotravel.

*ALTERNATYWNY PRZEWODNIK PO NOWEJ HUCIE - działania edukacyjno-animacyjne z zakresu dziejów lokalnych w postaci spacerów szlakami dziedzictwa kulturowego, prelekcji o nieoczywistych historiach dotyczących terenów Nowej Huty oraz prezentacji miejsc, które odwołują się do lokalnej tożsamości. Projekt zakończy wydanie tworzonej kolektywnie publikacji w formie alternatywnego przewodnika po przestrzeni i dziejach Nowej Huty w formie drukowanej i elektronicznej. Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65
e-mail: sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl