KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

XV Warsztaty Integracyjne dla Seniorów

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłłowskiej 8 w Krakowie zaprasza Seniorów z Dzielnicy I Stare Miasto na bezpłatne warsztaty integracyjne, które odbędą się w dniu 27.09.2022r. (wtorek) o godzinie 9.00. w budynku DPS. Jednym z punktów programu będą: gimnastyka ruchowa dla Seniorów oraz zajęcia manualne – wykonywanie szklanych wazonów.

Fot. Kraków Dla Seniora

Warsztaty Integracyjne dla Seniorów to cykl spotkań organizowanych przez Dom Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłłowskiej 8 w ramach Programu Aktywności Lokalnej. Spotkania te odbywają się cztery razy w roku i biorą w nich udział Mieszkańcy DPS oraz Seniorzy z dzielnicy Stare Miasto w Krakowie. 

Każde spotkanie składa się z kilku bloków:

  •  gimnastyka rehabilitacyjna (grupowa oraz indywidualna)
  •  gimnastyka szarych komórek czyli łamigłówki na wesoło
  •  warsztaty terapii zajęciowej
  •  wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary

Celem warsztatów jest poprawa jakości życia seniorów, integracja Mieszkańców DPS ze społecznością Krakowa, prezentacja i nauka prostych ćwiczeń rehabilitacyjno - geriatrycznych, poznawanie nowych technik artystycznych, stymulacja procesów poznawczych, poznawanie okolic Krakowa, ale przede wszystkim dobra zabawa. Istnieje również możliwość skorzystania z porad wykwalifikowanych specjalistów (rehabilitant, terapeuta zajęciowy, pracownik socjalny).

W poprzednich edycjach spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem społeczności Krakowa. Seniorzy mieli okazję własnoręcznie wykonać m. in.: wieńce oraz bombki Bożonarodzeniowe, gipsowe osłonki na kaktusy, kompozycje kwiatowe w donicach, zegary, odciski roślin w glinie i gipsie. Ponadto zdobili ramy luster metodą quillingu, malowali obrazy na szkle, szyli ozdoby Wielkanocne i wiosenne z filcu, dekorowali donice metodą decoupage, wyplatali dywaniki z włóczki T-shirt Yarn, tworzyli gipsowe mozaiki na talerzach. Spotkaniom Seniorów na Radziwiłłowskiej nieodłącznie towarzyszy muzyka i wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary.

Serdecznie zapraszamy już dziś!

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.dpsradziwillowska.krakow.pl oraz na Stronie Domu Pomocy Społecznej w Krakowie ul. Radziwiłłowska 8 i ul. Ułanów 25 na Facebooku.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: tel. 12 422 99 56, e-mail: terapia@dpsradziwillowska.krakow.pl

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2022-09-09
Data aktualizacji: 2022-09-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź