KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dojrzałe Kino zaprasza

W środę, 18 maja, tradycyjnie o godzinie 11.00, Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na kolejną odsłonę cyklu Dojrzałe Kino. W programie: Fucking Bornholm - polski komediodramat o skandynawskiej majówce, której daleko do hygge. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

Fot. Kraków Dla Seniora

Komediodramat Fucking Bornholm to historia dwóch par, które wybierają się na długi weekend na duńską wyspę Bornholm. Idylliczną majówkę przerywa jednak incydent z udziałem dzieci, który wywołuje prawdziwą lawinę kryzysów. W rolach głównych wystąpili: Agnieszka Grochowska, Maciej Stuhr, Jaśmina Polak i Grzegorz Damięcki.

Najnowszy film Anny Kazejak (Obietnica, Cudak) to obraz pokolenia dzisiejszych 40-latków, zmagających się z problemami w komunikacji oraz zmęczeniem oczekiwaniami innych. Fucking Bornholm powstał najpierw jako audiobook i w tej formie zdobył nagrodę Bestsellery Empiku. 

Największą nagrodą dla mnie jest to, że poczułam, gdy usłyszałam to słuchowisko, że postaci żyją. Że są prawdziwe, wzruszające, a historia, jako całość jest intrygująca, ciekawa, nie ma się poczucia nudy czy znużenia. I to jest niesamowite, że mogliśmy to sprawdzić, zanim weszliśmy na plan filmu - opowiada w wywiadach reżyserka, Anna Kazejak. 

Gospodynią spotkania wokół filmu Fucking Bornholm będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.

BILETY dla seniorów: 17 zł

O FILMIE:

FUCKING BORNHOLM | FUCKING BORNHOLM 

reż. Anna Kazejak, Polska 2022, 99’

OFF CAMERA 2022 - nominacja: Konkurs Polskich Filmów Fabularnych - Udział w konkursie (Anna Kazejak)

Tej majówce daleko do hygge... Dwie pary – małżeństwo z długim stażem i nowy związek z Tindera, dzieci i majówkowy wyjazd na sielankowy kemping. Co może pójść nie tak? Bohaterowie Fucking Bornholm przekonają się, że wszystko, a jeden incydent może uruchomić prawdziwą lawinę. 

Fucking Bornholm to obraz pokolenia dzisiejszych 40-latków, współczesny komediodramat, który dotyka tematu tożsamości w czasach, gdzie znane nam do tej pory wzorce przestały mieć znaczenie. Film dotyka tematu tożsamości w czasach, gdzie znane nam do tej pory wzorce przestały mieć znaczenie. 

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl
www.e-kinopodbaranami.pl

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2022-05-12
Data aktualizacji: 2022-05-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź