KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Malarstwo Teofila Ociepki w Zamku Żupnym-spotkanie z kuratorką wystawy

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na wystawę „Ze snu czy z ducha? Fantastyczne malarstwo Teofila Ociepki” w Zamku Żupnym w Wieliczce (ul. Zamkowa 8).

Spotkanie z kuratorką wystawy Sonią Wilk z Muzeum Śląskiego w Katowicach odbędzie się 18 maja 2022 r., godz. 17.00 w Zamku Żupnym w Wieliczce i będzie także dostępne online na Facebooku. Wstęp wolny.

Fot. Kraków Dla Seniora

Kuratorka opowie o Teofilu Ociepce - uznanym na świecie i jednym z najsłynniejszych w Polsce - malarzu naiwnym, postaci niezwykle barwnej i o bogatym życiorysie. Jego oryginalne, wyimaginowane krajobrazy, wypełnione fantastyczną fauną i florą fascynują i urzekają odbiorców.

Wystawa prezentuje prawie pięćdziesiąt prac Teofila Ociepki - uznanego na świecie i jednego z najsłynniejszych polskich malarzy naiwnych. Fantastyczny świat obrazów fascynuje i przyciąga uwagę każdej osoby bez względu na gust artystyczny. Ponieważ dominuje na nich przyroda, salę wystawową wypełniły kompozycje różnorodnych roślin, które stanowią oryginalną oprawę dla dzieł artysty. Można ją oglądać do końca sierpnia 2022 r. 

Sonia Wilk, Muzeum Śląskie w Katowicach

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2022-05-04
Data aktualizacji: 2022-05-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź