KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dojrzałe Kino „Truflarze”

Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na kolejne spotkanie w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 19 stycznia, tradycyjnie o godzinie 11.00, na ekranie zagoszczą Truflarze - nieszablonowy dokument będący czarującą impresją na temat życia tytułowych zbieraczy trufli. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

Fot. Kraków Dla Seniora

Truflarze to magiczny i pełen ciepła film o osobach, które znalazły swój przepis na szczęście. Ten wyjątkowy dokument, wyprodukowany przez Lucę Guadagnino - reżysera Tamtych dni, tamtych nocy - zachwyca widzów i krytyków na całym świecie. Truflarze to malarska opowieść o świecie, który przemija oraz o ludziach żyjących w pełnej harmonii z naturą. 

Bohaterami dokumentu są tytułowi zbieracze trufli, którzy od lat, w lasach włoskiego Piemontu, zbierają razem ze swymi psami cenne grzyby i nie wyobrażają sobie, że mogliby robić cokolwiek innego.

Gospodynią spotkania wokół filmu Truflarze będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.

BILETY dla seniorów: 17 zł

O FILMIE:

TRUFLARZE | THE TRUFFLE HUNTERS

reż. Michael Dweck, Gregory Kershaw, Włochy/Grecja/USA 2020, 84'

Carlo, Enrico, Piero i Sergio mieszkają nieopodal Mediolanu, gdzie od lat razem ze swoimi ukochanymi psami szukają rzadkich i drogich trufli Alba. Ten niezwykły rarytas jest przedmiotem pożądania ludzi na całym świecie, którzy gotowi są zapłacić za niego niemal każdą cenę. Okazuje się jednak, że w niektórych miejscach nie wszystko jest na sprzedaż. Dla grupy uroczych włoskich staruszków trufle to nie żyła złota, a przepis na szczęście, które każdego dnia odnajdują na nowo na szlakach piemonckich lasów.

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl
www.e-kinopodbaranami.pl

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2022-01-12
Data aktualizacji: 2022-01-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź