„Razem dla Ziemi” – warsztaty ekologiczne

24 czerwca startuje nowy cykl warsztatów. Wszystkie zajęcia, warsztaty i aktywności organizowane będą w nowohuckim punkcie spotkań 👉Zgody 7👈. Na spotkania zapraszają Miasto Kraków, KBF, Kraków dla Wszystkich oraz Zgody 7 - miejsce spotkań.

„Razem dla Ziemi” – warsztaty ekologiczne
Fot. Kraków Dla Seniora

Kreatywne zajęcia dla seniorów to ważny element projektu „Razem dla Ziemi”. Jest to całoroczny cykl ekologicznych inicjatyw pokazujących, jak dbać o środowisko i co zrobić, aby zasoby, które są skarbem Ziemi (woda, powietrze, ziemia), służyły nam jak najdłużej. Program, skierowany do różnych grup wiekowych (dzieci młodsze i starsze, rodziny, dorośli, seniorzy), ma na celu pokazanie, jak praktycznie możemy dbać o naszą planetę: dlaczego warto troszczyć się o przyrodę, jak ograniczyć zużywanie plastiku, do czego można wykorzystać „śmieci” i jak nadać im drugie życie.

„Widzimy wyraźnie, że coraz więcej osób chce żyć, mając na względzie troskę o przyrodę oraz środowisko. Nasz program zajęć i warsztatów jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie. To kolejny projekt edukacyjny, do którego zapraszamy krakowianki i krakowian” – mówi Izabela Błaszczyk, Dyrektorka KBF. „Okazuje się, że wystarczy odrobina dobrych chęci, trochę wolnego czasu i kilka z pozoru bezużytecznych przedmiotów – i możemy stworzyć niezwykłe zielniki, ekologiczną siatkę na zakupy czy nowe bieżniki na stół. To nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim okazja, by wspólnie spędzić czas i pokazać, że to od nas zależy, jak będzie wyglądał świat wokół nas zarówno teraz, jak i w przyszłości”.

W każdy ostatni czwartek miesiąca o godzinie 11.00 seniorzy nauczą się, jak szyć woreczki na zakupy z firanek, tworzyć ozdoby na doniczki i poznawać polskie zioła. Warsztaty będą w formie stacjonarnej (zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami). Start już 24 czerwca!

24 czerwca, godz. 11.00-13.00
💚Szyjemy woreczki z firanki💚
Stara firanka, igła, nici, tasiemka, nożyczki i odrobina własnej pracy – w ten sposób wyczarujemy nowe mniejsze i większe woreczki na zakupy. W ten sposób ograniczymy korzystanie z jednorazowych reklamówek na pomidory, cebulę, jabłka czy paprykę!
Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy

***

Tagi: KBF, warsztaty

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY