Koncert „Alleluja Świata”

Już 10 maja o godz. 19 w zabytkowych i pięknych wnętrzach Sali Senatorskiej Zamku Królewskiego na Wawelu, w scenerii niepowtarzalnej i unikatowej wystawy „Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021–1961–1921.”, odbędzie się wyjątkowy koncert wielokulturowy „Alleluja Świata”. Koncert będzie transmitowany on line.

Koncert „Alleluja Świata”
Fot. Kraków Dla Seniora

W koncercie łączącym motywy paschalne z całego świata wystąpią znani artyści polskich i zagranicznych scen: Katarzyna Oleś-Blacha, Jakub Oczkowski, Yeyoung Soh, Hasmik Sahakyan, Alexander Martinez oraz Chór w Kontakcie - dyrygent Wassim Ibrahim, Vitaliy Ivanov – piano i Tomas Celis Sanchez - instrumenty perkusyjne. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Arte Symfoniko pod batutą Mieczysława Smydy. Koncert poprowadzi Jakub Oczkowski.

Zwieńczeniem i kulminacyjnym momentem tego poruszającego wydarzenia będzie wspólne, wielokulturowe wykonanie znanego wszystkim utworu Leonarda Cohena „Hallelujah”.

W związku z pandemią nie będziemy mogli zaprosić wszystkich Państwa do bezpośredniego udziału w tym wydarzeniu, ale liczymy, że transmisja online na stronie Krakowskiego Generatora Społecznego dostarczy również wielu artystycznych doznań. Serdecznie zapraszamy.

Tagi: wawel, koncert

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY