Aktywni Obywatele: Wykluczyć wykluczenie

Stowarzyszenie Dobrej Nadziei zaprasza seniorów-mieszkańców Krakowa oraz powiatu krakowskiego do skorzystania z bezpłatnego poradnictwa prawnego oraz interesujących warsztatów w ramach projektu "Wykluczyć wykluczenie".

Aktywni Obywatele: Wykluczyć wykluczenie
Fot. Kraków Dla Seniora

Seniorze, weź sprawy w swoje ręce i skorzystaj z:

  • profesjonalnego i rzetelnego poradnictwa prawnego w sprawach mieszkaniowych, rodzinnych, spadków, własności i innych;
  • warsztatów cyfrowych- naucz się obsługi internetowych platform urzędowych oraz zdalnego załatwiania spraw urzędowych, zakładania indywidualnych kont, składania wniosków bezpiecznie i bez wychodzenia z domu;
  • warsztatów obywatelskich- poznaj możliwości realnego wpływu na to, co dzieje się w mieście, dowiedz się, jak wyrazić swoje zdanie w ważnych dla Ciebie sprawach, naucz się tworzyć i składać wnioski obywatelskie (np. do Budżetu Obywatelskiego);
  • prelekcji i wykładów- uzupełnij swoją wiedzę dot. zagadnień prawnych i obywatelskich szczególnie istotnych dla seniorów (prawo spadkowe i prawne aspekty tworzenia testamentów, zabezpieczenia socjalne, prawa obywatelskie).

Zapisy oraz więcej informacji pod numerem telefonu: 789 388 884, poniedziałek-piątek od 8:00 do 14:00

Kontakt mailowy: aktywniobywatele.sdn@gmail.com

Harmonogram prawników oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.aktywniobywatele.sdn.org.pl

Z poradnictwa można skorzystać osobiście w Biurze Stowarzyszenia (indywidualne spotkania) lub telefonicznie, po wcześniejszym umówieniu. Warsztaty oraz prelekcje odbędą się w okresie kwiecień- sierpień, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. W razie konieczności warsztaty obędą się w formie online.

Projekt „Wykluczyć wykluczenie” prowadzony jest przez Stowarzyszenie Dobrej Nadziei. Biuro Stowarzyszenia znajduje się w Krakowie przy ul. Batorego 5 (wejście przez dużą zieloną bramę), najbliższe przystanki: Batorego (tramwajowy) oraz Plac Inwalidów (autobusowy)

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele-Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marek Jachowicz
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY