Komunikat archiwalny

Rusza videoblog dla Seniorów – Pora Na Seniora !

W piątek 16 października na kanale YouTube Pora Na Seniora, czyli nowej inicjatywy krakowskiego klubu Żeglarskiego Horn Kraków, który prowadzi Centrum Aktywności „Żeglarz”, miała miejsce wyjątkowa premiera – pierwszy odcinek videobloga tworzonego przez Seniorów i dedykowanego Seniorom – nie tylko tym krakowskim! To pierwsze tego typu przedsięwzięcie na taką skalę w całej Polsce!

Rusza videoblog dla Seniorów – Pora Na Seniora !
Fot. Kraków Dla Seniora

Videoblog to inicjatywa grupy Seniorów skupionej wokół CAS „Żeglarz”, lecz nie tylko – również innych krakowskich centrów aktywności skupiających osoby w wieku dojrzałym. Zespół redakcyjny składający się z Seniorów: dziennikarzy i filmowców oraz wolontariuszy wspomagających ich działania wpadło na ciekawy pomysł, a mianowicie – aby stworzyć swego rodzaju platformę internetową, służącą Seniorom krakowskich CAS-ów, docelowo jednak – Seniorom w całej Polsce.  Wszystko to dostępne on-line! Pomysł na projekt  pojawił się w wyniku potrzeby, którą zaobserwowali podopieczni CAS-ów w mieście Kraka. Wzrost kompetencji cyfrowych starszych osób doprowadził bowiem do znaczącego zwiększenia zapotrzebowania na edukację, a także rozrywkę w sieci. Wszystko to spotęgowane zostało wiosenną izolacją spowodowaną wybuchem pandemii COVID-19, co za tym idzie – przerwą w aktywnościach krakowskich CAS-ów i przeniesieniem części ich działań do przestrzeni internetowej.

Na jakie treści będą mogli liczyć odbiorcy videobloga Pora Na Seniora ? Znajdą tam relacje z codziennych aktywności CAS-ów w formie felietonów filmowych i wywiadów, rozmowy z ciekawymi ludźmi,  reportaże z wydarzeń kulturalnych w Krakowie (często zza kulis!), porady na temat zdrowia, urody i wizerunku, propozycje krajoznawcze itd. Raz w tygodniu – w piątki o godzinie 18.00 – realizowana będzie relacja na żywo (streaming) z udziałem odbiorców, dzięki czemu będą mogli oni mieć wpływ na przebieg projektu – sami będą mogli decydować, jakie tematy pojawią się w przyszłych odcinkach videobloga oraz aktywnie komentować bieżące nagrania i wyrażać swoje opinie i uwagi.

Projekt aktywnie wspiera politykę senioralną miasta Krakowa poprzez docieranie do krakowskich Seniorów, angażowanie ich i informowanie ich o inicjatywach miasta, a także formach pomocy dostępnych dla osób starszych. Partnerem projektu jest Fundacja Eurointegracja, współpracująca od lat z krakowskimi CAS-ami na rzecz upowszechniania modelu aktywnego życia i kreatywnego podejścia do otaczającej rzeczywistości. Rezultatem jej działań był m.in. zrealizowany w 2019 roku z udziałem Seniorów z krakowskich CAS-ów film dokumentalny Czas Aktywnego Seniora, emitowany wielokrotnie przez TVP Kraków.

***

Videolblog jest dostępny na Kanale YouTube:
https://www.youtube.com/channel/UCbQ8-cFyw3Qxoiqut9IgfXQ

Organizatorem projektu jest Klub Żeglarski HORN Kraków , prowadzący na terenie Ośrodka Szkoleniowo – Żeglarskiego przy ul. Koziej 22 w Krakowie Centrum Aktywności Seniorów „Żeglarz”

Kontakt:

Elżbieta Tomczyk-Miczka – Koordynator CAS “Żeglarz”
tel. 501 411 416
e-mail: poradlaseniora@gmail.com,

Facebook organizatora – Centrum Aktywności Seniorów „Żeglarz”: www.facebook.com/caszeglarz/

Zadanie publiczne „SENIORZY – Videoaktywni na videoblogu” jest współfinansowane ze środków Miasta Kraków. Szczegółowe informacje na temat CAS-ów krakowskich znajdują się na stronie  dlaseniora.krakow.pl                                                     

Tagi: blog, film

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY