#inspiracjeodNAS - Nowohucka Akademia Seniora w czasie pandemii koronawirusa

Z powodu zarządzeń i regulacji, wprowadzonych dla przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się w naszym kraju zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, seniorzy jako szczególnie zagrożona grupa, a jednocześnie najmniej zaawansowana technologicznie, w dużym stopniu są narażeni na wykluczenie z życia społecznego, to bowiem przeniosło się w znacznej mierze do Internetu.

#inspiracjeodNAS - Nowohucka Akademia Seniora w czasie pandemii koronawirusa
Fot. NAS

Dlatego Nowohucka Akademia Seniora, prowadzona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty we współpracy z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta, na co dzień zrzeszająca już ponad 200 seniorów, w obecnej sytuacji podjęła działania mające na celu zaktywizowanie seniorów w sieci. #inspiracjeodNAS - to cotygodniowy cykl wybranych specjalnie dla osób starszych pomysłów na spędzenie czasu przy wykorzystaniu zasobów Internetu, do których sami mogliby nie dotrzeć. Starając się zapewnić jak najbardziej dostępną i przyjazną formę przekazywania informacji, Akademia z początkiem każdego tygodnia wysyła do swych słuchaczy mailem wiadomość, zawierającą linki do wartościowych treści lub atrakcji kulturalnych dostępnych bezpłatnie, niewymagających dodatkowego logowania, zapisów czy instalacji specjalnego oprogramowania.  

Dzięki temu seniorzy mogą uczestniczyć w transmisjach na żywo lub obejrzeć zarejestrowane spektakle teatralne, operowe oraz koncerty - nie tylko w Polsce, ale i na świecie, wysłuchać wykładów naukowych oferowanych w sieci przez różne uczelnie, poznawać zbiory i archiwa online muzeów czy bibliotek, sięgać po darmowe wydania gazet a także wybrać się na wirtualny spacer po różnych zakątkach świata.

Inspiracje od Nowohuckiej Akademii Seniora prezentowane są także w formie tygodniowego planu na stronie internetowej Stowarzyszenia Przyjaciół Nowej Huty oraz w postaci codziennych postów na fanpage’u Stowarzyszenia na portalu Facebook, tak by mogły z nich skorzystać również osoby spoza Akademii. Propozycje oznaczane są wspólnym hashtagiem #inspiracjeodNAS.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY