Komunikat archiwalny

Jeździeckie Święto po raz drugi w Krakowie

Międzynarodowy cykl zawodów jeździeckich – CAVALIADA ponownie zagości w Krakowie. W dniach 20-23.02.2020 kibice będą mogli podziwiać zmagania zawodników czterech konkurencji: skoków przez przeszkody, ujeżdżenia, powożenia i WKKW. Wielkie Jeździeckie Święto dopełnią niezwykłe pokazy, które odbędą się w sobotę i w niedzielę, a także targi sprzętu i akcesoriów jeździeckich. To wszystko na TAURON Arena Kraków. Organizatorzy przygotowali specjalną zniżkę dla osób powyżej 60 roku życia. Codziennie, bilet w kasach będzie można kupić 30% taniej.

Jeździeckie Święto po raz drugi w Krakowie
Fot. Kraków Dla Seniora

CAVALIADA Kraków to sport na najwyższym poziomie, pokazy i targi. Są to jedyne zawody w Polsce, gdzie w jednym miejscu i jednym czasie można zobaczyć aż cztery konkurencje jeździeckie. Program zawodów części skokowej składa się z prestiżowych, pod kątem sportowym konkursów, takich jak: piątkowa Duża Runda, sobotni Finał Średniej Rundy oraz niedzielne Grand Prix o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego, pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa. Uzupełniają je uwielbiane przez kibiców rozrywkowe konkursy jak chociażby: czwartkowe Venus vs. Mars (kobiety kontra mężczyźni), piątkowa Potęga Skoku czy sobotni Speed&Music. Nie można nie wspomnieć o CAVALIADA Future, czyli konkursach skokowych dla dzieci, które startują na kucykach. Te odbędą się w sobotę i w niedzielę. Zawodnicy tej konkurencji rywalizować też będą w konkursach Małej i Średniej Rundy.

Każdego dnia, oprócz skoków przez przeszkody, kibice mogą podziwiać zawodników innych konkurencji.Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW) i Powożenie Zaprzęgami Czterokonnymi odbywają się na CAVALIADZIE w randze Halowego Pucharu Polski, a Kraków jest trzecim etapem tych zmagań, przed finałem, który tradycyjnie rozegrany zostanie w marcu w Warszawie. To oznacza, że podczas WKKW – LOTTO Eventing Tour i dwóch konkursów Powożenia – CAVALIADA Driving Tour zawodnicy nie będą walczyć jedynie o zwycięstwo, ale przede wszystkim o cenne punkty, które liczą się w klasyfikacji ogólnej. To wszystko sprawia, że rywalizacja za każdym razem jest bardzo emocjonująca. Na konkursy „bryczek” zapraszamy w czwartek i sobotę. Zawodnicy WKKW na parkurze z przeszkodami crossowymi powalczą w piątkowy wieczór. Wisienką na torcie programu i jednocześnie królową konkurencji jeździeckich jest ujeżdżenie – CAVALIADA Dressage Tour. Elegancki pokaz harmonii i precyzji można obejrzeć w piątek i niedzielę.

Ważnym punktem programu będą również pokazy, na które mają przyjemność zaprosić Małopolski Związek Hodowców Koni, Polski Związek Hodowców Koni i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. W sobotę przed krakowską publicznością wystąpi parada wspaniałych i kolorowych zaprzęgów. Miłośnicy powożenia z regionu w adekwatnych strojach ludowych zaprezentują tradycyjne zaprzęgi krakowskie, podhalańskie, lachowskie, eleganckie powozy w stylu angielskim i węgierskim. Zobaczymy także tradycyjne zaprzęgi gospodarskie ciągnięte przez koniki polskie. W Krakowie nie może zabraknąć też koni rasy huculskiej w dynamicznym pokazie w zaprzęgach sportowych. W niedzielę na arenie pojawią się konie arabskie ze Stadniny w Michałowie, a także bajeczny pokaz La Pattat Dutka & Franczak Horse Show. Występy grupy na koniach kaskaderskich to połączenie dresażu z woltyżem w emocjonującym, zabawnym i pełnym zwrotów akcji pokazie. Figury wykonywane przez jeźdźców stanowią połączenie francuskiego woltyżu i dresażu klasycznego na poziomie Grand Prix. Ten spektakl z pewnością zagwarantuje niezapomniane emocje, zarówno starszym, jak i najmłodszym uczestnikom wydarzenia.

Ceny biletów dla seniora:
(po uwzględnieniu 30% zniżki)

Czwartek: 40 zł
Piątek: 50 zł
Sobota rano: 40 zł
Sobota wieczór: 80 zł
Sobota cała: 100 zł
Niedziela: 90 zł

Bilety dla seniora dostępne tylko w kasach podczas CAVALIADA Kraków.

PDF  PROGRAM

PARKING:

PARKING na TAURON Arena Kraków: dostępny tylko dla gości VIP, wystawców i obsługi technicznej.

Parking przy M1: 700 m od TAURON Arena Kraków

 

DOJAZD KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ:

TRAMWAJE:

przystanek: TAURON Arena Kraków /al. Pokoju: linia nr 1, 14, 22, 62 (nocna)

przystanek: TAURON Arena Kraków Wieczysta (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II): linia nr 4, 5, 9, 44, 52, 64 (nocna)

 

AUTOBUSY:

przystanek: TAURON Arena Kraków /al. Pokoju: linia nr 128, 662 (nocna)

przystanek: TAURON Arena Kraków Wieczysta: linia nr 124, 128, 424, 664 (nocna)

przystanek: TAURON Arena Kraków: linia nr 128

 

CAVALIADA Kraków │ 20.02-23.02.2020

TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7, Kraków

Adres:
ul. Lema 7, 31-571 Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY