Komunikat archiwalny

Slajdowisko Jacka Kulona

 

Taksówką po Atlantydzie. Wyspa Jersey. Slajdowisko Jacka Kulona // Nowa Huta na końcu świata

 

9 grudnia 2019 r., godz. 19.00

C-2 Południe Cafe, os. Górali 5

 

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na spotkanie  z Jackiem Kulonem - socjologiem, podróżnikiem i pisarzem, autorem książki pt. „Taksówką po Atlantydzie”. Wstęp wolny.

Slajdowisko Jacka Kulona
Fot. Kraków Dla Seniora

Slajdowisko poświęcone będzie maleńkiej wyspie położonej na Kanale La Manche (zwanym przez Anglików "English Channel”). Wyspa Jersey - bo o niej tu mowa - jest największą z Wysp Normandzkich i swoistym kuriozum (społecznym, politycznym, kulturowym, czy nawet geograficznym). To właśnie tu istnieją największe przypływy i odpływy w Europie (wysokość fali dochodzi nawet do 15 metrów). Na tejże wysepce Jacek Kulon mieszkał i pracował ponad 10 lat, a książka którą o niej napisał stanowi swoiste kompendium wiedzy o blaskach i cieniach emigranckiego życia na tej egzotycznej wyspie.

 

Nowa Huta na końcu świata to cykl slajdowisk poświęcony przygodom podróżniczym. Spotkania z osobami, które opowiadają o ciekawych odwiedzonych przez siebie miejscach i dzielą się spostrzeżeniami, zdjęciami, anegdotami. Dzięki tym opowieściom przenosimy się na chwilę wirtualnie i emocjonalnie w polskie i zagraniczne krajobrazy, których z różnych przyczyn nie mieliśmy okazji poznać osobiście. Poznajemy przygody uczestników spotkań, czerpiemy z ich doświadczenia, pobudzamy naszą wyobraźnię i inspirujemy się nawzajem. Unikalne opowieści, subiektywne doznania, prywatne refleksje tworzą ciekawy klimat do rozmowy i pozwalają na chwilę oderwać się od codzienności.

 

Szczegółowe informacje:

Dział Animacji Kultury

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

os. Górali 5, 31-959 Kraków

tel. 12 644 27 65, w. 47, animacja[at]okn.edu.pl

www.okn.edu.pl

www.facebook.com/oknorwid

 

 

Adres:
Osiedle Górali 5, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: DAGMARA KOSEK
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY