Rozmowy o kulturze - Komercjalizacja świąt a tradycja.

Choć o kulturze powiedziano już wiele, refleksja nad nią jest wciąż aktualna. Biblioteka Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza wszystkich chętnych do dyskusji nad szeroko pojętą kulturą oraz zdarzeniami, które wpłynęły na bieg historii, a których ślady są nadal widoczne.

Rozmowy o kulturze - Komercjalizacja świąt a tradycja.
Fot. Kraków Dla Seniora

Spotkania odbywają się cyklicznie w pierwsze środy miesiąca o godzinie 17.00 i mają charakter rozmowy kierowanej, podczas której uczestnicy dowiadują się ciekawych faktów, a także mogą przy herbacie podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bieżącego zagadnienia. Mimo, iż spotkania organizowane są głównie z myślą o seniorach, mile widziane są także osoby dorosłe w różnym wieku. Jak bowiem stwierdził Benjamin Franklin: „nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”.

Najbliższe spotkanie w ramach cyklu „Rozmowy o kulturze” odbędzie się 4 grudnia o godzinie 17:00 w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida i będzie dotyczyło komercjalizacji świat. Współcześnie wiele tradycji i zwyczajów staje się tematem reklam oraz produktem popkultury, co skłania do refleksji nad ich istotą i korzeniami. Uczestnicy spotkania będą mogli wymienić się uwagami na temat współczesnych obchodów świąt takich, jak Zaduszki czy Boże Narodzenie w zestawieniu z reklamowymi trendami przedświątecznymi.

Spotkania prowadzi dr Magdalena Harasimowicz-Moksa - doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii i kulturoznawstwa, absolwentka studiów podyplomowych z coachingu, pracownik Biblioteki Głównej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie, animatorka kultury.

Szczegółowe informacje:
Biblioteka Główna
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 wew. 46, biblioteka@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl/index.php/propozycjekulturalne/biblioteka-okn
www.facebook.com/oknorwid

 

 

Adres:
Osiedle Górali 5, 31-959 Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY