Warsztaty Integracyjne dla Seniorów

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłłowskiej 8 w Krakowie zaprasza Seniorów z Dzielnicy I Stare Miasto na bezpłatne warsztaty integracyjne, które odbędą się w dniu 11.12.2019 r. (środa) o godzinie 9.00. w budynku DPS. Jednym z punktów programu będą: gimnastyka ruchowa dla Seniorów oraz zajęcia manualne – przygotowywanie pakietów prezentowych z ozdobami choinkowymi.

Warsztaty Integracyjne dla Seniorów
Fot. Kraków Dla Seniora

Warsztaty Integracyjne dla Seniorów to cykl spotkań organizowanych przez Dom Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłłowskiej 8. Spotkania te odbywają się raz na kwartał i biorą w nich udział Mieszkańcy DPS oraz Seniorzy z Dzielnicy Stare Miasto w Krakowie. 

Każde spotkanie składa się z kilku bloków:

  • gimnastyka rehabilitacyjna (grupowa oraz indywidualna)
  • gimnastyka szarych komórek czyli łamigłówki na wesoło
  • warsztaty terapii zajęciowej
  • wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary

Celem warsztatów jest poprawa jakości życia seniorów, integracja Mieszkańców DPS ze społecznością Krakowa, prezentacja i nauka prostych ćwiczeń rehabilitacyjno - geriatrycznych, poznawanie nowych technik artystycznych, stymulacja procesów poznawczych, poznawanie okolic Krakowa, ale przede wszystkim dobra zabawa. Istnieje również możliwość skorzystania z porad wykwalifikowanych specjalistów (rehabilitant, terapeuta zajęciowy, pracownik socjalny).

W poprzednich edycjach spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem społeczności Krakowa. Seniorzy mieli okazję własnoręcznie wykonać m. in.: wieńce oraz bombki Bożonarodzeniowe, gipsowe osłonki na kaktusy, kompozycje kwiatowe w donicach. Ponadto zdobili ramy luster metodą quillingu, malowali obrazy na szkle, torby płócienne, szyli ozdoby Wielkanocne i wiosenne z filcu, dekorowali donice metodą decoupage. Natomiast w sierpniu odbył się rejs statkiem do Tyńca. Spotkaniom Seniorów na Radziwiłłowskiej nieodłącznie towarzyszy muzyka i wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary.

Serdecznie zapraszamy już dziś!

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: http://dpsradziwillowska.krakow.pl/

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: tel. 12 422 99 56, e-mail: terapia@dpsradziwillowska.krakow.pl

Adres:
ul. Radziwiłłowska 8, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY