Warsztaty pisania dla seniorów

To będzie lato pełne literatury! Zapraszamy seniorów, którzy chcą i lubią pisać, na dwumiesięczny kurs. Podczas sześciu spotkań nadarzy się okazja zarówno do dyskusji, jak i wypróbowania swoich pisarskich sił w różnych gatunkach literackich.

 

Warsztaty pisania dla seniorów
Fot. Kraków Dla Seniora

Razem z prowadzącą, Katarzyną Kubisiowską, wybierzemy się w podróż po literaturze. Zaczniemy od wierszy Anny Świrszczyńskiej i jej cyklu Jestem baba. Zastanowimy się, czym różni się „bycie babą” dziś i 40 lat temu. Jednocześnie będziemy ćwiczyć niełatwą, lecz konieczną sztukę redukcji tekstu.

Kolejnym przystankiem będzie reporterska biografia – Marlene Angeliki Kuźniak i warsztaty z wybierania tematów swoich tekstów czy książek. W dalszej części porozmawiamy, jak przenikają się w prozie autobiograficznej wyobraźnia z rzeczywistością. Nauczymy się pisać o emocjach i wybierać formę odpowiednią do tematu. Cała podróż zakończy się opowiadaniami Mircei Cărtărescu i ćwiczeniami ze sztuki zadawania pytań.

Daty: 20.07, 27.07, 3.08, 10.08, 17.08, 24.08

Czas trwania: 12.00 - 17.00

Liczba dostępnych miejsc: 12

Cena warsztatów: 100 zł

prow. Katarzyna Kubisiowska – dziennikarka, pisarka, nauczycielka pisania. Absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, dziennikarka „Tygodnika Powszechnego”. Współautorka książek "Panorama kina najnowszego. 1980–1995. Leksykon" oraz "Lektury na ekranie, czyli mały leksykon adaptacji filmowych". Autorka książek "Rak po polsku" oraz biografii "Pilch w sensie ścisłym".

Kurs potrwa dwa miesiące i obejmie sześć sobotnich zjazdów. Zapisy trwają do 15 lipca lub do wyczerpania miejsc.

zapisy: pisz@miastoliteratury.pl

Link: http://pisz.miastoliteratury.pl/warsztaty/warsztaty-pisania-dla-seniorow/

O Kursie

Kurs Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO jest elementem programu wsparcia literackich debiutów w Krakowie. Do programu należy także Nagroda Conrada, mająca wyróżnić najlepszych debiutantów i ułatwić im drogę dalszej kariery. Kursowi Kreatywnego Pisania towarzyszą również weekendowe warsztaty pisania ze znanymi pisarzami oraz cykle spotkań otwartych. Organizatorem kursu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY