Wieczór autorski Szczęsnego Wrońskiego w NCK

NOWOHUCKIE CENTRUM KULTURY ZAPRASZA NA

 

LITEARTURA: „DOPUKIWANIE SIĘ DO MIEJSC, DO KTÓRYCH DOPUKAĆ SIĘ NIE SPOSÓB” – WIECZÓR AUTORSKI SZCZĘSNEGO WROŃSKIEGO

prowadzenie – redaktor Magdalena Węgrzynowicz-Plichta

10.04.2019 r. godz. 18:00, sala kameralna 203

Wieczór autorski Szczęsnego Wrońskiego w NCK
Fot. Kraków Dla Seniora

Szczęsny Wroński – poeta, prozaik, redaktor, animator kultury. Na przełomie lat 70/80 był związany z Teatrem STU, a w latach 1999 – 2013 współtworzył Teatr Dialog. Debiutował w „Życiu Literackim” w roku 1977. Jest autorem książek poetyckich, prozatorskich, scenariuszy i utworów dramatycznych. Prowadzi autorskie programy literackie oraz warsztaty dotyczące teatru i literatury. Współtwórca polskiej kontrkultury lat 70., leader formacji teatralno-rockowej realizującej spektakle poetyckie – nazywany poetą o duszy rockmana. Na początku lat 90. założył w Krakowie Teatr Promocji Poezji i pod tym szyldem wciąż realizuje spektakle i wydarzenia promujące literaturę.

Dotychczas wydał dwanaście książek, z których najbardziej reprezentatywne to: „Potwór nie opisany”, „Wolna miłość”, „Nie pozwól milczeć sercu”, „Konsultanci”, „Czas rozpocząć”, „Piszę poemat”. Należy do Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Jest członkiem redakcji Kwartalnika Literacko-Kulturalnego Lirydram. Mieszka w Krakowie i w Kielcach.

szczesny wronski.jpg

 

Magdalena Węgrzynowicz-Plichta – poetka, autorka wierszy i spektakli poetycko-muzycznych, a także prozy; socjolog, pedagog, redaktor i wydawca; animatorka kultury. Autorka siedmiu tomówwierszy: Doznania (1998), Anemony (2003), Łaptaki (2005), Kalkomanie (2007), Pokolenia (2009), Miraże (2014), Artefakty (2015). Laureatka wielu konkursów literackich, w których obecnie zasiada często jako juror. Jej utwory tłumaczone były na język angielski, niemiecki, rosyjski i rumuński. W styczniu 2018 r. ukazał się najnowszy tom wierszy poetki „Imponderabilia”.

plichta.jpg

 

BILET 2 zł/os

Adres:
Aleja Jana Pawła Ii 232, Kraków
Tagi: spotkanie, NCK

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MAREK JACHOWICZ
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY