Komunikat archiwalny

IX warsztaty integracyjne dla seniorów

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłłowskiej 8 w Krakowie zaprasza Seniorów z Dzielnicy I Stare Miasto na bezpłatne warsztaty integracyjne, które odbędą się w dniu 19.03.2019r. (wtorek) o godzinie 9.00. w budynku DPS. Jednym z punktów programu będą: gimnastyka ruchowa dla Seniorów oraz zajęcia manualne – wyplatanie dywaników z włóczki T-shirt Yarn.

IX warsztaty integracyjne dla seniorów
Fot. Kraków Dla Seniora

Warsztaty Integracyjne dla Seniorów to cykl spotkań organizowanych przez Dom Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłłowskiej 8 w ramach Programu Aktywności Lokalnej. Spotkania te odbywają się raz na kwartał i biorą w nich udział Mieszkańcy DPS oraz Seniorzy z dzielnicy Stare Miasto w Krakowie. 

Każde spotkanie składa się z kilku bloków:

  •  gimnastyka rehabilitacyjna (grupowa oraz indywidualna)
  •  gimnastyka szarych komórek czyli łamigłówki na wesoło
  •  warsztaty terapii zajęciowej
  •  wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary

Dodatkowo dla zaprzyjaźnionych w czasie spotkań z Domem Seniorów oraz dla Mieszkańców Domu w miesiącu lipcu organizowany jest wyjazd integracyjny poza miasto Kraków.

Celem warsztatów jest poprawa jakości życia seniorów, integracja Mieszkańców DPS ze społecznością Krakowa, prezentacja i nauka prostych ćwiczeń rehabilitacyjno - geriatrycznych, poznawanie nowych technik artystycznych, stymulacja procesów poznawczych, poznawanie okolic Krakowa, ale przede wszystkim dobra zabawa. Istnieje również możliwość skorzystania z porad wykwalifikowanych specjalistów (rehabilitant, terapeuta zajęciowy, pracownik socjalny).

W poprzednich edycjach spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem społeczności Krakowa. Seniorzy mieli okazję własnoręcznie wykonać m. in.: wieńce oraz bombki Bożonarodzeniowe, gipsowe osłonki na kaktusy, kompozycje kwiatowe w donicach. Ponadto zdobili ramy luster metodą quillingu, malowali obrazy na szkle, szyli ozdoby Wielkanocne i wiosenne z filcu, dekorowali donice metodą decoupage. Natomiast w lipcu odbył się wjazd integracyjny do Parku Zatorland w Zatorze, dla Seniorów uczestniczących w warsztatach i Mieszkańców DPS. Spotkaniom Seniorów na Radziwiłłowskiej nieodłącznie towarzyszy muzyka i wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary.

Serdecznie zapraszamy już dziś!

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: http://dpsradziwillowska.krakow.pl/

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: tel. 12 422 99 56, e-mail: terapia@dpsradziwillowska.krakow.pl

 

Adres:
ul. Radziwiłłowska 8, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY