Komunikat archiwalny

Wykład w ramach cyklu: Szlachetne zdrowie

Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) zaprasza na wykład poświęcony profilaktyce raka piersi 14 lutego o godz. 16.00.

Wykład w ramach cyklu: Szlachetne zdrowie
Fot. Kraków Dla Seniora

Obecnie to najczęściej występujący u Polek nowotwór złośliwy. Zagraża szczególnie kobietom powyżej 50. roku życia, ale młodsze panie również powinny mieć się przed nim na baczności. Podczas spotkania omówione zostaną formy zapobiegania chorobie, metody jej diagnozowania oraz sposoby leczenia. Wykład odbędzie się w ramach projektu realizowanego przez Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Krakowie pn. „Zrób mammografię dla siebie i swoich bliskich!” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Olbrych - pomysłodawczyni i koordynatorka projektu.

Szlachetne zdrowie to cykl wykładów i warsztatów z zakresu edukacji prozdrowotnej dotyczących najczęstszych chorób i ich profilaktyki. Głównym celem cyklu będzie przekazanie praktycznych informacji, w czym tkwi istota schorzenia, jak się przed nim uchronić i jak monitorować swój stan zdrowia.

Wstęp wolny.

 

Adres:
Osiedle Bohaterów Września 26, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY