Komunikat archiwalny

Grudniowe atrakcje w NCK

NOWOHUCKIE CENTRUM KULTURY

zaprasza do zapoznania się z repertuarem na miesiąc grudzień

Grudniowe atrakcje w NCK
Fot. Kraków Dla Seniora

Atrakcje grudniowe w NCK:

28 listopada – 21 grudnia, pracownie plastyczne NCK

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY DLA GRUP ZA ZŁOTÓWKĘ!

Okres przedświąteczny to świetna okazja na pobudzenie swojej kreatywności, dlatego pracownie plastyczne NCK zapraszają grupy zorganizowane i szkoły na warsztaty za symboliczną złotówkę.

warsztaty plastyczne.JPG

2 grudnia (niedziela), g. 11.00, Scena NCK  

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA - spektakl baletowy ROYAL LVIV BALLET

Dawno, dawno temu... za górami, za lasami leżała piękna kraina. Rządzili nią król i królowa. Ich rządy były sprawiedliwe. W królestwie  poddani kochali ich ale... do pełni szczęścia brakowało im dziecka. Długo na nie czekali, aż wreszcie nadszedł upragniony moment i królowa powiła córeczkę. Dziewczynka była niezwykłej urody. Włosy miała czarne jak heban, oczy niebieskie jak niebo, usta czerwone jak krew, a cerę białą jak śnieg - dlatego nazwano ją Śnieżką. Szczęście w królestwie nie trwało zbyt długo. Królowa zmarła, a król pod wpływem czarów pięknej wiedźmy ożenił się z nią. Nowa Królowa miała tylko jeden cel... a właściwie dwa... pozbyć się Śnieżki, która rosła piękniejąc z dnia na dzień i jej ojca - króla.

Niezwykła i wzruszająca opowieść, za sprawą artystów Narodowego Lwowskiego Baletu i Międzynarodowej Fundacji „Premierа”, błyszczy na scenie. Piękne kostiumy, scenografia i mistrzowskie wykonanie od zawsze porywa i zachwyca widzów na całym świecie.

Balet_ KRÓLEWNA ŚNIEŻKA  _m.jpg

2 grudnia (niedziela), g. 18.00, Scena NCK  

DZIADEK DO ORZECHÓW - spektakl baletowy ROYAL LVIV BALLET

„Dziadek do orzechów” to fenomen w historii baletu - wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność. To również najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Balet Piotra Czajkowskiego przenosi nas do baśniowej krainy tańca i muzyki. W wigilijny wieczór mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego Dziadka do Orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką. W kolejnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak (Taniec Rosyjski), Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Wyrazistość ruchów tancerzy, fantastyczna choreografia, magia świateł, dekorowane cekinami stroje i urzekająca scenografia – wszystko to składa się na zapierający dech w piersiach, bajkowy spektakl w wykonaniu artystów Narodowego Lwowskiego Baletu i Międzynarodowej Fundacji „Premierа”

dziadek do orzechow_2.jpg

 

5 grudnia (środa), g. 11.00, sala kameralna 203

KLUB SUPER MAMA - Dzieci w świecie prezentów, jakie i czy nie za dużo?”

Wykład - dla rodziców - pełen konkretnych wskazówek dotyczących kompletowania prezentów świątecznych dla malucha.

8 grudnia (sobota), g. 16.00, Scena NCK 

IMPREZY MIKOŁAJOWE

W programie przedstawienie teatralne pt. „Noc pełna cudów” w wykonaniu aktorów z Teatru Banasiów z Warszawy

Podczas spektaklu publiczność dziecięca znakomicie się bawi śpiewając piosenki z aktorami występującymi w kolorowych strojach. Piękna muzyka, kolorowe dekoracje, przystrojona świątecznie choinka, popisy aktorskie - wszystko to tworzy niesamowity nastrój zimy i świąt.

Po spektaklu prezenty dla dzieci, zakupione przez opiekunów, rozdaje na scenie Święty Mikołaj.

Mikołaj w NCK_1.JPG

8-9 grudnia (sobota i niedziela), g. 9-13 i 14-18, budynek C

WYSTAWA MAKIET KOLEJOWYCH

Ramię semafora powoli unosi się, rozlega się krótki gwizd i parowóz, sapiąc, mozolnie rozpędza się ciągnąc za sobą skład wagonów. Stalowe koła zgrzytają na rozjazdach, peron zostaje w tyle i niknie w obłokach pary mieszającej się z dymem wyrzucanym z komina lokomotywy. Miarowy stukot kół na łączeniach szyn jest co raz szybszy… Tak kiedyś zaczynały się podróże.

Główny element wystawy to imponująca makieta w skali H0 o łącznej długości torów przekraczającej 100 metrów. Po makiecie poruszać się będzie ponad 20 pociągów pasażerskich i towarowych, zarówno tych historycznych jak i współczesnych.

Będzie też wiele atrakcji dodatkowych:

- prezentacje technik modelarskich,

- symulator lokomotywy ET22,

- makieta w skali TT

- prezentacja modeli w skali I – 1:32

- kolejka do zabawy dla najmłodszych,

- animacje dla najmłodszych (modele 3D lokomotyw do malowania, tradycyjne kolorowanki)

     kolejki_2.jpg  

     kolejki_6.jpg

 

12, 13 grudnia (środa, czwartek), g. 10.00, sala kameralna 203

KRÓLOWA ŚNIEGU – Teatrzyk Muzyczny Kamyczek

Co się stanie, jeśli pewnego dnia do serca miłego chłopca dostanie się odłamek roztrzaskanego diabelskiego zwierciadła?

 „... to jest życia cud

miłość stopi lód 

więc nadzieję zawsze miej...”

O sile miłości i przyjaźni, która pokona wszelkie przeszkody opowiada najnowsza bajka w wykonaniu Teatrzyku Muzycznego "Kamyczek".

Balet_ KRÓLEWNA ŚNIEŻKA  _m.jpg

15 grudnia (sobota), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK  

KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH - 15 lecie Kabaretu 

Przez 15 lat na scenie Kabaret Skeczów Męczących zdążył udowodnić, że jest jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego kabaretu.

To właśnie KSM wprowadził na scenę, a potem w codzienne anegdoty, całą masę charakterystycznych postaci, powiedzeń i żartów. I właśnie niepowtarzalni bohaterowie ich skeczów będą motywem przewodnim spektaklu z okazji 15-lecia zespołu. Zupełnie nowe perypetie tych, dzięki którym pokochaliście Kabaret Skeczów Męczących. Najbardziej lubiane postaci w niespotykanych dotąd odsłonach. Premierowy program, pełen nowych skeczy!

Pamiętasz jak to było mieć 15 lat? – taki właśnie jest program Kabaretu Skeczów Męczących – pełen entuzjazmu, lekkości i niepohamowanej radości. W połączeniu ze scenicznym doświadczeniem i niepowtarzalnym stylem KSM powstał legendarny spektakl, którego nie możesz przegapić.

kabaret skeczów meczących.jpg

16 grudnia (niedziela), g. 16.00, sala kameralna 203

SPOTKANIE Z PIOSENKĄ

Impreza przeznaczona dla miłośników polskiej piosenki, którzy chcą przyjemnie i aktywnie spędzić czas, słuchając i śpiewając ulubione piosenki XX wieku. Uczestnicy każdorazowo otrzymują teksty piosenek do wspólnego śpiewania, mają także możliwość indywidualnego zaprezentowania własnej interpretacji piosenki z profesjonalnym podkładem muzycznym.

Spotkania w sezonie artystycznym 2018/2019 odbywają się pod hasłem „100 lat polskiej piosenki” w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Osią każdego programu jest Gwiazdozbiór polskiej piosenki czyli prezentacja kompozytorów, autorów tekstów i wykonawców piosenek urodzonych w danym miesiącu (pod danym znakiem zodiaku). W repertuarze znajdują się piosenki różnych okresów od 20-lecia międzywojennego, poprzez lata 50-60-70 do końca XX wieku.

 PDF repertuar kliknij!

 

 

 

 

Adres:
Aleja Jana Pawła Ii 232, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY