Komunikat archiwalny

Podwieczorek w Muzeum: Z łezką w oku. Kultowe rzeczy PRL

Muzeum PRL-u serdecznie zaprasza wszystkich, którzy pamiętają czasy PRL-u na spotkanie z cyklu „Podwieczorek w Muzeum”, które odbędzie się 27 listopada o godzinie 17.

Podwieczorek w Muzeum: Z łezką w oku. Kultowe rzeczy PRL
Fot. Kraków Dla Seniora

Podczas kolejnego spotkania chcemy przypomnieć sobie domowe zabytki i skarby tamtego czasu. Poczynając od samochodów Warszawa i Syrena, przez pralkę wirnikową Franię i niezapomnianą pralkę automatyczną Polar, po telewizory Neptun, Rubin, do których dosłownie pasowały słowa „zapal telewizor”, po zabawki. Interesujące jest to jakie znaczenie przypisują im ludzie. Każda z tych rzeczy ma własną historię mierzoną liczbą wystanych w kolejkach godzin, czy załatwianych talonów. Dziś takie opowiadania brzmią jak baśń zza siedmiu mórz i gór. A jednak wśród mieszkańców Nowej Huty, ale nie tylko, są powodem nostalgii.

WSTĘP WOLNY

Cykl spotkań „Podwieczorek w Muzeum” prowadzi dr Agnieszka Chłosta-Sikorska (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), która przy kawie i herbacie rozmawia z gośćmi na temat ich wspomnień z okresu PRL-u. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu w miłej atmosferze oraz do uczestnictwa w niezwykle ciekawych i wartościowych dyskusjach. Rozmowy poprzedza 15-minutowy wykład przybliżający temat przewodni.

Regulamin spotkań dostępny jest na stronie internetowej www.mprl.pl

Muzeum PRL-u
Os. Centrum E1
31-934 Kraków
tel. 12 446 78 21, 12 446 78 22 wew. 27
a.klimek@mprl.pl
http://www.mprl.pl/

Adres:
Osiedle Centrum E 1, 31-934 Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY