Komunikat archiwalny

Podwieczorek w Muzeum: Kto nami rządził? – przywódcy PRL-u

Muzeum PRL-u serdecznie zaprasza wszystkich, którzy pamiętają czasy PRL-u na spotkanie z cyklu „Podwieczorek w Muzeum”, które odbędzie się 23 października o godzinie 17.

Podwieczorek w Muzeum: Kto nami rządził? – przywódcy PRL-u
Fot. Kraków Dla Seniora

Każdego I sekretarza KC PZPR propaganda przedstawiała jako wspaniałego i kompetentnego przywódcę, nie tylko partii rządzącej, ale i całego państwa. Człowieka wyjątkowego i nieprzeciętnego, który jak nikt inny poprowadzi Ludową Polskę drogą rozwoju i szczęścia. Skwapliwie chroniono ich prawdziwe oblicze – troskę o własną karierę, zapędy dyktatorskie, uzależnienie od sowieckich wskazówek, nie dbanie o interes Polski. To jednak nie przeszkadzało tym politykom być umiłowanymi przywódcami socjalistycznego państwa. W ciągu istnienia PZPR, kierowali nią kolejno: Bolesław Bierut, Edward Ochab, Władysław Gomułka, Edward Gierek, Stanisław Kania, Wojciech Jaruzelski i Mieczysław Rakowski.

WSTĘP WOLNY

Cykl spotkań „Podwieczorek w Muzeum” prowadzi dr Agnieszka Chłosta-Sikorska (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), która przy kawie i herbacie rozmawia z gośćmi na temat ich wspomnień z okresu PRL-u. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu w miłej atmosferze oraz do uczestnictwa w niezwykle ciekawych i wartościowych dyskusjach. Rozmowy poprzedza 15-minutowy wykład przybliżający temat przewodni.

Muzeum PRL budynek

Regulamin spotkań dostępny jest na stronie internetowej www.mprl.pl

Muzeum PRL-u
Os. Centrum E1
31-934 Kraków
tel. 12 446 78 21, 12 446 78 22 wew. 27
a.klimek@mprl.pl
http://www.mprl.pl/
 

Adres:
Osiedle Centrum E 1, 31-934 Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY