Komunikat archiwalny

Sierpniowa szkoła czytania w kinie!

Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe zapraszają seniorów do Kina Paradox (przy ul. Krupniczej 38) na dwa seanse filmowe połączone z lekturą, które odbędą się w ramach akcji "Szkoła czytania" kolejno 16 i 23 sierpnia o godz. 16.30.

Sierpniowa szkoła czytania w kinie!
Fot. Kraków Dla Seniora

Tematem seansu 16 sierpnia będzie film „Pręgi" oraz książka „Gnój" Wojciecha Kuczoka, na której podstawie powstał debiutancki obraz  Magdaleny Piekorz. Bohaterem jest trzydziestoletni Wojciech, doświadczony trudnym dzieciństwem z dominującym, sadystycznym ojcem. Film szturmem podbił polskie kina a książka Wojciecha Kuczoka bardzo długo utrzymywała się na listach bestsellerów. Seans dla seniorów rozpocznie się 16 sierpnia o 16.30.

Tydzień później lekturą spotkania będzie "Olive Kitteridge" Elisabeth Strout połączone z seansem pierwszego odcinka miniserialu pod tym samym tytułem. Czteroczęściowy serial telewizji HBO opowiada o życiu mieszkańców Cosby, małego miasteczka w Nowej Anglii. Film i książka opowiadają o życiu jego mieszkańców na przestrzeni 25 lat.

Spotkania poprowadzi przez Grzegorza Jankowicza - krytyk, tłumacz, redaktor oraz dyrektor programowy Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada.

Zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o kontakt mailowy: szkolaczytania@biurofestiwalowe.pl

Organizatorami cyklu są: Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.
Patron medialny: Tygodnik Powszechny.

Adres:
ul. Krupnicza 38, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także