Komunikat archiwalny

Podwieczorek w Muzeum: „Jak się bawić to się bawić. Artyści PRL-u”

Muzeum PRL-u serdecznie zaprasza wszystkich, którzy pamiętają czasy PRL-u na spotkanie z cyklu „Podwieczorek w Muzeum”, które odbędzie się 24 lipca o godzinie 17

Podwieczorek w Muzeum: „Jak się bawić to się bawić. Artyści PRL-u”
Fot. Kraków Dla Seniora

Do worka z napisem „artyści” możemy wrzucić osoby uprawiające różne zawody. Jednak podczas naszego spotkania rozmawiać będziemy o aktorach i piosenkarzach. Polska kinematografia w okresie PRL osiągnęła bardzo wysoki poziom, a talenty wielu reżyserów i aktorów rozbłysły pełnym blaskiem. Filmy wyświetlane na dużym i srebrnym ekranie przyciągały tłumy. Ogromną popularnością cieszyły się seriale. Swoich zwolenników miały również festiwale muzyczne – Polacy zasiadali na widowni lub przed telewizorami. W związku z tym niczym zaskakującym było to, że interesowali się życiem prywatnym aktorów czy piosenkarzy, mieli dzięki temu poczucie, że są bliżej nich. A i oni niejednokrotnie swoim ekstrawaganckim zachowaniem przyciągali uwagę.  Pamiętać należy także o tym, że było to środowisko mocno inwigilowane przez służbę bezpieczeństwa.

WSTĘP WOLNY

Cykl spotkań „Podwieczorek w Muzeum” prowadzi dr Agnieszka Chłosta-Sikorska (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), która przy kawie i herbacie rozmawia z gośćmi na temat ich wspomnień z okresu PRL-u. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu w miłej atmosferze oraz do uczestnictwa w niezwykle ciekawych i wartościowych dyskusjach. Rozmowy poprzedza 15-minutowy wykład przybliżający temat przewodni.

PDF  Program 2018 r.

Regulamin spotkań dostępny jest na stronie internetowej www.mprl.pl

Muzeum PRL Podwieczorek

Muzeum PRL-u
Os. Centrum E1
31-934 Kraków
tel. 12 446 78 21, 12 446 78 22 wew. 27
a.klimek@mprl.pl
http://www.mprl.pl/

 

 

Adres:
Osiedle Centrum E 1, 31-934 Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także