Komunikat archiwalny

Wystawa fotografii Oldřicha Škáchy - VÁCLAV HAVEL na wyciągnięcie ręki

VÁCLAV  HAVEL NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI – wystawa fotografii Oldřicha Škáchy

20 czerwca -20 lipca, Złota Galeria, Nowohuckie Centrum Kultury

Wernisaż wystawy połączony z projekcją filmu dokumentalnego – 20 czerwca (środa), g. 17.00

Wystawa fotografii Oldřicha Škáchy - VÁCLAV HAVEL na wyciągnięcie ręki
Fot. Kraków Dla Seniora

Historię Václava Havla można opowiadać na wiele sposobów a każdy z nich wyłania inny aspekt i inną wartość, każdy oddaje swoją prawdę. Oldřich Škácha opowiada historię Havla widząc w nim polityka, artystę, męża, przyjaciela, ale przede wszystkim jednostkę uwikłaną w dzieje. Osobisty fotograf Havla fotografując człowieka, dokumentuje wydarzenia z okresu mrocznego socjalizmu,  z czasów przemiany i poszukiwania wolności oraz z momentu upadku starego systemu i narodzin nowego.

Oldřich Škácha towarzyszył Havlowi przez ponad 30 lat jego życia, stając się częścią jego intymnego świata. Historia opowiedziana w jego fotografiach to w rzeczywistości opowieść o grupie dysydentów i scenarzystów, którzy zebrali swoich przyjaciół i postanowili znaleźć sposób na zmianę politycznego statusu quo, to historia artysty, który znajduje sposób, jak 40 lat apatii zamienić w powód wzburzenia myśli w Europie, jak zostać symbolem i inspiracją dla represjonowanych na całym świecie. To historia sztuki i artystów oraz ich siły by zmieniać historię. Jest to również historia człowieka, który nie chciał zostać prezydentem i marzył o życiu zwyczajnego człowieka w zwyczajnym wolnym kraju

Projekcja filmu dokumentalnego „Obywatel Havel” tuż po oficjalnym otwarciu wystawy (około godziny 18.00) w sali kameralnej 203.

wstęp wolny!

Adres:
Aleja Jana Pawła Ii 232, 31-913 Kraków
Tagi: wystawa, NCK

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także