Komunikat archiwalny

Podwieczorek w Muzeum: Opozycyjna Nowa Huta

Muzeum PRL-u serdecznie zaprasza wszystkich, którzy pamiętają czasy PRL-u na spotkanie z cyklu „Podwieczorek w Muzeum”, które odbędzie się 22 maja o godzinie 17. Wstęp wolny.

Podwieczorek w Muzeum: Opozycyjna Nowa Huta
Fot. Kraków Dla Seniora

Nowa Huta powstała jako symbol zwycięstwa idei socjalistycznej, miejsce zamieszkania i pracy dla nowego człowieka, wychowanego w duchu marksizmu-leninizmu. Następnie stała się najmłodszą dzielnicą Krakowa. Jednak wbrew planom komunistów stała się także miejscem, w którym zrodził się bunt przeciwko polityce prowadzonej przez rządzących. Nowohucianie zdecydowanie manifestowali swoje niezadowolenie, kiedy postępowali oni wbrew ich woli. Wystąpili w obronie krzyża domagając się budowy kościoła, solidaryzowali się z robotnikami Wybrzeża, potępili wprowadzenie stanu wojennego, domagali się legalizacji NSZZ „Solidarność”. Pokazali, że nie są obojętni na to, co dzieje się w naszym kraju.

WSTĘP WOLNY

Cykl spotkań „Podwieczorek w Muzeum” prowadzi dr Agnieszka Chłosta-Sikorska (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), która przy kawie i herbacie rozmawia z gośćmi na temat ich wspomnień z okresu PRL-u. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu w miłej atmosferze oraz do uczestnictwa w niezwykle ciekawych i wartościowych dyskusjach. Rozmowy poprzedza 15-minutowy wykład przybliżający temat przewodni.

Regulamin spotkań dostępny jest na stronie internetowej www.mprl.pl

Muzeum PRL-u
Os. Centrum E1
31-934 Kraków
tel. 12 446 78 21, 12 446 78 22 wew. 27
a.klimek@mprl.pl
http://www.mprl.pl/

Adres:
Osiedle Centrum E 1, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MAREK JACHOWICZ
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także