Komunikat archiwalny

Podwieczorek w Muzeum: „Zimnowojenne zakamarki i zagadki Krakowa”

Muzeum PRL-u serdecznie zaprasza wszystkich, którzy pamiętają czasy PRL-u na spotkanie z cyklu „Podwieczorek w Muzeum”, które odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 17.

Podwieczorek w Muzeum: „Zimnowojenne zakamarki i zagadki Krakowa”
Fot. Kraków Dla Seniora

Zakończenie II wojny światowej wbrew nadziejom przyniosło dwubiegunowy podział świata oraz stan napięcia zwany zimną wojną. Co prawda konflikt przez wiele lat pozostawał zamrożony, ale jego trwanie i skutki były odczuwalne także w Nowej Hucie. Uchwałą z 10 października 1952 r. Rada Ministrów nakazała budowę schronów i w latach 1953-1959 powstało ich tutaj 250. Większość z nich pod blokami, inne pod budynkami użyteczności publicznej takimi jak żłobki, przedszkola, szkoły, ośrodki zdrowia, instytucje kultury i na terenie zakładów pracy. Były to schrony przeciwlotnicze, które nie mogły mieszkańcom zapewnić ochrony przed skutkami ataku atomowego. Dawały jednak złudzenie bezpieczeństwa.

WSTĘP WOLNY

Cykl spotkań „Podwieczorek w Muzeum” prowadzi dr Agnieszka Chłosta-Sikorska (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), która przy kawie i herbacie rozmawia z gośćmi na temat ich wspomnień z okresu PRL-u. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu w miłej atmosferze oraz do uczestnictwa w niezwykle ciekawych i wartościowych dyskusjach. Rozmowy poprzedza 15-minutowy wykład przybliżający temat przewodni.

Regulamin spotkań dostępny jest na stronie internetowej www.mprl.pl

Muzeum PRL-u
Os. Centrum E1
31-934 Kraków
tel. 12 446 78 21, 12 446 78 22 wew. 27
a.klimek@mprl.pl
http://www.mprl.pl/

Adres:
Osiedle Centrum E 1, 31-934 Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także