Komunikat archiwalny

Podwieczorek w Muzeum: „Prywatki i przyjęcia”

Muzeum PRL-u serdecznie zaprasza wszystkich, którzy pamiętają czasy PRL-u na spotkanie z cyklu „Podwieczorek w Muzeum”, które odbędzie się 27 marca o godzinie 17.

Podwieczorek w Muzeum: „Prywatki i przyjęcia”
Fot. Kraków Dla Seniora

Obywatel Polski Ludowej nie miał za dużo wolnego czasu. Przez sześć dni w tygodniu ciężko pracował, a w niedzielę często szedł na czyn społeczny. Dlatego też pragnął odpoczynku – spotkania ze znajomymi, rozmowy i tańca. Potańcówki często odbywały się w parkach i na placach, gdzie naprędce budowano parkiet z surowej, nieheblowanej deski. Spotykano się również w restauracjach i kawiarniach. Bawiono się przy ulubionych szlagierach. Wraz z hipisami pojawiła się moda na prywatki. W latach 70. natomiast nadeszła era disco. Młodzież bawiła się przy głośnej, rytmicznej muzyce, z kręcącą się szklaną kulą pod sufitem. Obowiązkowo obchodzono imieniny, na które zapraszano rodzinę i znajomych.

WSTĘP WOLNY

Cykl spotkań „Podwieczorek w Muzeum” prowadzi dr Agnieszka Chłosta-Sikorska (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), która przy kawie i herbacie rozmawia z gośćmi na temat ich wspomnień z okresu PRL-u. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu w miłej atmosferze oraz do uczestnictwa w niezwykle ciekawych i wartościowych dyskusjach. Rozmowy poprzedza 15-minutowy wykład przybliżający temat przewodni.

Regulamin spotkań dostępny jest na stronie internetowej www.mprl.pl

 

Muzeum PRL-u
Os. Centrum E1
31-934 Kraków
tel. 12 446 78 21, 12 446 78 22 wew. 27
a.klimek@mprl.pl
http://www.mprl.pl/

Adres:
Osiedle Centrum E 1, 31-934 Kraków
mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także