Komunikat archiwalny

Bardzo kulturalna jesień w NCK

Wbrew jesiennej temperaturze, dwa ostatnie miesiące roku zapowiadają się naprawdę gorąco. Repertuar Sceny NCK to dwa koncerty, dwa programy kabaretowe, dwa przedstawienia teatralne, dwa spektakle baletowe i kilka gwiazd – Krystyna Janda, Anna Jurksztowicz, Katarzyna Groniec, Piotr Bałtroczyk i… Królewna Śnieżka.
NCK Zaprasza!

Bardzo kulturalna jesień w NCK
Fot. Kraków Dla Seniora

12 listopada (niedziela), g. 19.00, Scena NCK 

ANNA JURKSZTOWICZ „Perły bez kolczyka” - koncert

W programie znajdują sie największe przeboje, tematy filmowe i telewizyjne oraz ulubione standardy jazzowe w nowych, czasem zupełnie innych, zaskakujących.

bilety: 50 zł

 

24 listopada (piątek) g. 19.00, Scena NCK 

PIOTR BAŁTROCZYK  „Mężczyzna z kijowym peselem” – program kabaretowy

Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od „Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją. A wy jesteście dla mnie atrakcją, bez was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny”.

bilety: 60 zł

Piotr_Bałtroczyk

25 listopada (sobota), g. 19.00, Scena NCK           

KATARZYNA GRONIEC „ZOO” – koncert

Muzyczne spotkanie z wyjątkowymi utworami Agnieszki Osieckiej, które Katarzyna Groniec konfrontuje z własną wrażliwością artystyczną, będą to m.in. „Wielka woda”, „Kokaina", „Dzikuska”, „ZOO”, „Piosenka o życiu ptasim”.

bilety: 70 zł

Katarzyna Groniec_okladka

3 grudnia (niedziela), g.18.00 , Scena NCK 

„BIAŁA BLUZKA” – monodram Krystyny Jandy – OCH-TEATR

Spektakl o miłości niemożliwej, bo miłości do opozycjonisty. Historia kobiety nie mogącej sobie poradzić ze sobą i z Polską lat stanu wojennego. Kraju zakazów i nakazów, cenzury, opozycji, kartek na mięso, godziny policyjnej i więźniów politycznych. Spektakl inkrustowany wieloma znanymi piosenkami Agnieszki Osieckiej doskonale łączy tragizm z humorem.

Adaptacja i reżyseria: Magda Umer

Janusz Bogacki – fortepian

Tomasz Bogacki – gitara

Paweł Pańta – kontrabas

Bogdan Kulik – perkusja

bilety: 140 zł, 120 zł (przedsprzedaż do 15.10.2017)

Krystyna Janda_ fot.Robert Jaworski

7 grudnia (czwartek), g. 19.00, Scena NCK 

KABARET JURKI – „Święta polskie” – program kabaretowy

Czwórka scenicznych indywidualności. Doskonale potrafią nawiązać kontakt z publicznością. Dynamiczni, śmieszni, z treścią i dużą dawką improwizacji. Warto świętować, bo zawsze możemy się czegoś nauczyć. Jak zrobić orła w śmietanie? O czym rozmawiać nad grobem? I co robi ninja w jasełkach? Przy naszym stole każdy znajdzie dla siebie dodatkowe nakrycie. Zapraszamy do świętowania przy suto zastawionym programie z kabaretem Jurki. 

bilety: 60 zł

kabaret Jurki

9 grudnia (sobota), g. 11.00, Scena NCK    

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA – spektakl baletowy

Artyści Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej oraz Międzynarodowego Teatru Baletu „Premiera”

Balet w 2 aktach, oparty na motywie znanej baśni braci Grimm, to niezwykła i wzruszająca opowieść, która błyszczy na scenie. Piękne kostiumy, scenografia oraz mistrzowskie wykonanie od zawsze porywa i zachwyca widzów na całym świecie.

bilety: 70/50 zł

 

9 grudnia (sobota), g. 18.00, Scena NCK    

JEZIORO ŁABĘDZIE– spektakl baletowy

Artyści Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej oraz Międzynarodowego Teatru Baletu „Premiera”

Największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia, opowiada o prawdach uniwersalnych: ludzkich namiętnościach, walce dobra ze złem, zdradzie, bólu ale przede wszystkim o potędze miłości. Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów - Piotra Czajkowskiego, wprowadzą widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego.

bilety: 120/90 zł

Jezioro łabedzie_ROYAL BALLET 106

10 grudnia (niedziela), g. 19.00, Scena NCK 

„SELFIE.COM.PL”– Teatr MY– spektakl komediowy

Dzięki wszechobecnym mediom społecznościowym nawiązywanie relacji nigdy nie było tak proste. Bez wychodzenia z domu, a nawet otwierania ust, można z kimś porozmawiać, a także zdobyć setki znajomych. Czy jednak można w ten sposób znaleźć prawdziwa miłość i nawiązać głębsze relacje? Zapraszamy na spotkanie z mieszkańcami wielkich blokowisk.

Obsada: Julia Kamińska, Dorota Pomykała, Filip Bobek, Mirosław Baka/Robert Gonera

Reżyseria: Maria Seweryn

bilety: 80 zł

Selfie

                     

 

Adres:
Aleja Jana Pawła Ii 232, 31-913 Kraków
mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także