Komunikat archiwalny

Podwieczorek w Muzeum: „Dziadek Mróz i inne bajki”

Muzeum PRL-u serdecznie zaprasza wszystkich, którzy pamiętają czasy PRL-u na specjalne, świąteczne spotkanie z cyklu „Podwieczorek w Muzeum”, które odbędzie się 5 grudnia o godzinie 17.

Podwieczorek w Muzeum: „Dziadek Mróz i inne bajki”
Fot. Kraków Dla Seniora

System polityczny, który nastał w Polsce po zakończeniu II wojny światowej zakładał laicyzację społeczeństwa. Jednak pomimo wielu wysiłków co roku w urzędach, halach fabrycznych czy świetlicach szkolnych pojawiały się choinki. Nie udało się wypleniać przywiązania do Świąt Bożego Narodzenia. Nie udało się także przekonać Polaków, że roznosicielem świątecznych podarków jest Dziadek Mróz, a nie imperialista Święty Mikołaj. Te i inne propagandowe kłamstwa miały pokazać społeczeństwu, że to rządzący decydują o tym, co jest prawdą, a co nią nie jest.

WSTĘP WOLNY

Cykl spotkań „Podwieczorek w Muzeum” prowadzi dr Agnieszka Chłosta-Sikorska (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), która przy kawie i herbacie rozmawia z gośćmi na temat ich wspomnień z okresu PRL-u. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu w miłej atmosferze oraz do uczestnictwa w niezwykle ciekawych i wartościowych dyskusjach. Rozmowy poprzedza 15-minutowy wykład przybliżający temat przewodni.

Regulamin spotkań dostępny jest na stronie internetowej www.mprl.pl

PDF PODWIECZOREK W MUZEUM. HARMONOGRAM SPOTKAŃ IX-XII 2017

Muzeum PRL-u
Os. Centrum E1
31-934 Kraków
tel. 12 446 78 21, 12 446 78 22 wew. 27
a.klimek@mprl.pl

logo Muzeum PRL-u.jpg

Adres:
Osiedle Centrum E 1, Kraków
mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także