Komunikat archiwalny

Warsztaty: Obywatel na straży drzew

Fundacja EkoRozwoju zaprasza na bezpłatne szkolenie i warsztaty „Obywatel na straży drzew”, które odbędzie się 29 września w godz. 14.00–20.30 w Miejskim Centrum Dialogu, ul. Bracka 10 w Krakowie.

Warsztaty: Obywatel na straży drzew
Fot. Kraków Dla Seniora

Szkolenie kierowane jest przede wszystkim do działaczy lokalnych, aktywistów, przedstawicieli społeczności lokalnych korzystających (chcących korzystać)  z mechanizmu jakim jest budżet obywatelski, ale też przedstawicieli samorządów lokalnych, które chciałyby budżety obywatelskie realizować. Jego tematyka skupi się na następujących zagadnieniach:

  • Rola BUDŻETÓW OBYWATELSKICH w miastach (ze szczególnym uwzględnieniem aspektu rozwoju zieleni) - realia BO jako mechanizmu partycypacji. Jak usprawnić budżety obywatelskie? WYPRACOWANIE REKOMENDACJI do budżetów obywatelskich.
  • PLANOWANIE I PRZYGOTOWANIE PROJEKTÓW obywatelskich: identyfikacja celu, działania, od pomysłu do realizacji, jak skutecznie promować i wygrać, jak zaangażować innych?

Podczas szkolenia uczestnicy zostaną zaproszeni zarówno na wykłady i prezentacje merytoryczne, jak i do aktywnego udziału w zajęciach warsztatowych zwiększających umiejętności z zakresu podstaw komunikacji społecznej, aktywizowania mieszkańców, umiejętności przygotowania, prowadzenia projektów i kampanii. Ze względu na formułę spotkania (m.in. praca warsztatowa w grupach) organizatorzy proszą o punktualne stawienie się na szkolenie i pozostanie do jego zakończenia.

Zgłoszenia należy nadsyłać do dnia 27 września 2017 roku mailowo na adres: m.berezowska@eko.org.pl z podaniem imienia i nazwiska, maila i telefonu kontaktowego. Liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowy program i notka o prowadzących w załączeniu.

DOC PROGRAM SZKOLENIA

Adres:
ul. Bracka 10, Kraków
mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także