Komunikat archiwalny

Pomóż zbadać potencjał kreatywności Krakowa

Bilbao, Helsinki, San Sebastian, Sewilla – to tylko kilka z 20 miast, które wzięły udział w badaniu Indeksu Kreatywnego. Do tego grona właśnie dołącza Kraków!

Pomóż zbadać potencjał kreatywności Krakowa
Fot. Kraków Dla Seniora

Indeks Miast Kreatywnych to autorskie narzędzie mierzenia kreatywności dużych ośrodków, opracowane przez Charlesa Landryego i Jonathana Hyamsa - brytyjskich specjalistów w zakresie urbanistyki. Indeks pomaga miastom ocenić obecną sytuację, zidentyfikować najważniejsze trendy i zjawiska w zakresie kultury i kreatywności i biznesu, wpływające na obecny kształt miasta. Dzięki tej ocenie będzie mogło ono jeszcze lepiej się rozwijać, wspierać inspirujące inicjatywy, a przede wszystkim nieustannie doskonalić i ulepszać własne działania.

Nikt nie zna miasta lepiej od jego mieszkańców, dlatego ważną część badań stanowi ankieta skierowana do osób związanych z Krakowem. Wypełnienie wersji skróconej zajmie zaledwie pięć minut, zaś wersja pełna wymaga poświęcenia kwadransa – zdecyduj, ile czasu możesz poświęcić na rozwój Twojego miasta i wypełnij kwestionariusz! Dostępny jest TUTAJ.

Oprócz ankiety na badanie składa się seria obserwacji i pogłębionych wywiadów z przedstawicielami krakowskiego sektora kreatywnego, które jesienią przeprowadzi Charles Landry.

Więcej informacji o Indeksie Miast Kreatywnych znajdziesz TUTAJ.

PDF  Opis do pobrania

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także