Komunikat archiwalny

Podwieczorek w Muzeum: Namiastka Zachodu – Pewex i Baltona

Muzeum PRL-u zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Podwieczorek w Muzeum”. 26 września o godzinie 17 tematem będzie „Namiastka Zachodu – Pewex i Baltona”. Wstęp wolny.

Podwieczorek w Muzeum: Namiastka Zachodu – Pewex i Baltona
Fot. Kraków Dla Seniora

W okresie, kiedy w Polsce sklepy świeciły pustkami i stało się w niewyobrażalnie długich kolejkach, sklepy Pewexu i Baltony były miejscami, w których można było dostać towary, o których Polacy mogli tylko pomarzyć. Tam szara rzeczywistość nabierała kolorów i pozorów normalnego życia. Posiadanie czegoś z Pewexu czy Baltony poprawiało samopoczucie, jednak nie wszyscy mogli sobie pozwolić na taki luksus. Zachodnie towary można było także kupić w komisach, do których rzeczy sprzedawali przeważnie marynarze. Wiele z tych rzeczy do dzisiaj znajduje się w naszych domach i wspominamy je z sentymentem.

Cykl spotkań „Podwieczorek w Muzeum” prowadzi dr Agnieszka Chłosta-Sikorska (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), która przy kawie i herbacie rozmawia z gośćmi na temat ich wspomnień z okresu PRL-u. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu w miłej atmosferze oraz do uczestnictwa w niezwykle ciekawych i wartościowych dyskusjach. Rozmowy poprzedza 15-minutowy wykład przybliżający temat przewodni.

Regulamin spotkań dostępny jest na stronie internetowej www.mprl.pl

Muzeum PRL-u
Os. Centrum E1
31-934 Kraków
tel. 12 446 78 21, 12 446 78 22 wew. 27
a.klimek@mprl.pl
http://www.mprl.pl/

Adres:
Osiedle Centrum E 1, Kraków
mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MAREK JACHOWICZ
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także