Komunikat archiwalny

Letnie Tanie Kinobranie w Kinie Pod Baranami

Kino Pod Baranami zaprasza na piąty tydzień 11. Letniego Taniego Kinobrania pod hasłem Życie jest piękne. W programie m.in. zachwycające dzieła Paolo Sorrentino, film Giuseppe Tornatore będący hołdem dla sztuki filmowej oraz pochwała mądrej przyjaźni z udziałem Roberta Redforda i Nicka Nolte. Bilety tylko 7 zł!

Letnie Tanie Kinobranie w Kinie Pod Baranami
Fot. Kraków Dla Seniora

Niektórym ludziom potrzeba upływu czasu lub odpowiedniego dystansu, aby móc prawdziwie cieszyć się życiem spoglądając na nie z odpowiedniej perspektywy. W adaptacji bestsellerowej powieści Billa Brysona w reżyserii Kena Kwapisa pisarz zamiast emerytury decyduje się przejść słynny Szlak Appalachów wraz ze swoim dawno niewidzianym przyjacielem. Niewinna wyprawa przeistoczy się w prawdziwy Piknik z niedźwiedziami na tle najpiękniejszych krajobrazów Ameryki.  Robert Redford, Nick Nolte i Emma Thompson gwarantują doskonałe aktorstwo, inteligentny humor i moc wzruszeń.

Piknik z niedźwiedziami

Dojrzali bohaterowie olśniewających wizualnie filmów Paolo Sorrentino konfrontują się w tym tygodniu ze swoimi dotychczasowymi wyborami. Cieszący się powodzeniem znany dziennikarz w nagrodzonym Oscarem i Złotym Globem Wielkim pięknie zdecyduje czego tak naprawdę chce od losu. Kompozytor, reżyser, aktor i filmowa gwiazda zrozumieją czym jest dla nich Młodość w pełnej błyskotliwego humoru opowieści o gościach luksusowego hotelu u podnóża Alp. Ich rozterki w sposób mistrzowski prezentują na ekranie m.in. Michael Caine, Harvey Keitel i Jane Fonda. Film Wielkie piękno będzie prezentowany we współpracy z Education First - International Language Centers.

Spojrzenie wstecz oferuje również nagrodzone przez Amerykańską Akademię Filmową Cinema Paradiso, którego bohater sięga pamięcią do czasów dzieciństwa. Dzieło Giuseppe Tornatore zabiera widzów w nostalgiczną podróż do złotych lat kina, składając hołd sztuce filmowej oraz kinu jako fascynującemu miejscu przeżywania marzeń i namiętności. Nic tak nie podkreśla dziecięcego zachwytu, jak towarzysząca filmowi muzyka autorstwa Ennio Morricone. Cinema Paradiso podbiło serca publiczności na całym świecie i okazał się jednym z największych sukcesów kasowych wśród filmów nieanglojęzycznych w całej historii kina.

Bilety na każdy film kosztują tylko 7 złotych!

Letnie Tanie Kinobranie potrwa do 31 sierpnia. Przez cały czas trwania festiwalu widzowie biorą udział w akcji Zbieraj KINO (siedem obejrzanych filmów to jeden bilet gratis).

Filmy w oryginalnych wersjach językowych z polskimi napisami.

Wybrane polskie i obcojęzyczne filmy zostaną pokazane również z angielskimi napisami.

HARMONOGRAM PROJEKCJI:

 

wtorek, 1 sierpnia

14.00 MŁODOŚĆ | YOUTH

(Paolo Sorrentino) IT/FR/CH/GB 2015, 124'

 

środa, 2 sierpnia

18.05 CINEMA PARADISO | NUOVO CINEMA PARADISO

(Giuseppe Tornatore) FR/IT 1988, 123’

 

czwartek, 3 sierpnia

14.00 WIELKIE PIĘKNO | LA GRANDE BELLEZZA

(Paolo Sorrentino) FR/IT 2013, 144'

18.00 PIKNIK Z NIEDŹWIEDZIAMI | A WALK IN THE WOODS

(Ken Kwapis) US 2015, 105'

 

BILETY: 7 zł

PDF  DO POBRANIA

Adres:
Rynek Główny 27, 31-010 Kraków
mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także