Komunikat archiwalny

Scena letnia NCK

Przez dwa wakacyjne miesiące skwer przed Nowohuckim Centrum Kultury będzie rozbrzmiewał muzyką. Przez osiem kolejnych lipcowych i sierpniowych niedziel na plenerowej scenie NCK wystąpią zespoły z bardzo różnych muzycznych światów.

Scena letnia NCK
Fot. Kraków Dla Seniora

Będzie muzyka klasyczna, blues, flamenco, gospel, ballada i muzyka turystyczna – czyli dla każdego coś.
Zapraszamy na koncerty pod pogodnym, nowohuckim niebem.

Na wszystkie występy wstęp wolny!

scena-letnia-2017---baner-internet-i-tv

PROGRAM:

 

9 lipca (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa NCK

Koncert muzyki gospel

Wayne Ellington i Manchester Inspirational Voices (UK)

DeocentriCity (PL)

W koncercie wystąpi najlepszy brytyjski chór Manchester Inspirational Voices, nagrodzony w konkursie BBC Songs of Praise w 2016 r. Liderem chóru jest Wayne Ellington, wokalista i kompozytor. Brytyjskiemu chórowi będzie towarzyszył na scenie krakowski zespół muzyki gospel - DeocentriCity.

gospel_DeocentriCity (Fot. Małgorzata Dziedzic)

16 lipca (niedziela), g.18.00, scena plenerowa NCK

Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna „SYMFONIA JONG TWENTE”

Powstała w 1973 roku orkiestra liczy blisko 65 członków w wieku od 14 do 24 lat. Na repertuar Orkiestry składają się głównie utwory klasyczne – W.A. Mozart, L. van Beethoven, J. Sibelius, J. Haydn, F. Strauss, G. Enescu, P. Czajkowski, M. Bruch, G. Puccini, C. Saint-Saëns, J. Hubay, A. Dvořák, E. Grieg, A. Borodin, M. Musorgski, S. Prokofiew.     

Koncert pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.  

 

23 lipca (niedziela), g.18.00, scena plenerowa NCK

Zespół HARD TIMES

Hard Times to trzech muzycznych gentlemanów z Krakowa grających trochę folku, trochę bluesa, czasem na smutno o miłości, a czasem na wesoło o urokach życia. Grają piękne, pozbawione niepotrzebnej egzaltacji piosenki, pełne szorstkiej, męskiej liryki, ściskające za gardło lub porywające do tańca. Nikt wcześniej z taką lekkością nie mieszał gospel z flamenco, ani bluesa z krakowską balladą.

 

30 lipca (niedziela), g.18.00, scena plenerowa NCK

Michał Łanuszka  “ŁANUSZKA/COHEN”

Koncert ma intymny charakter i jest przesycony emocjami. Gościem specjalnym jest wokalistka Izabela Królak, obdarzona niezwykle delikatnym, subtelnym głosem. Warstwie brzmieniowej kolorytu i rozmachu dodaje  obecność na scenie kwartetu smyczkowego. Na instrumentach grają muzycy związani z krakowską Akademią Muzyczną. Nie zabraknie też, w czasie koncertu, momentów muzycznej zabawy i improwizacji.

Michał Łanuszka

6 sierpnia (niedziela), g.18.00, scena plenerowa NCK

Zespół THE NEW LESSERS – Agata Ślazyk i Antek Krupa

Zamysłem twórców zespołu: Antoniego Krupy i Agaty Ślazyk jest przedstawienie współczesnemu słuchaczowi muzyki złotej ery Woodstock. Zespół wykonuje covery angielskich zespołów blues-rockowych końca lat 60-tych takich jak Traffic, Jethro Tull, Free, songi Boba Dylana, fragmenty spektaklu poetycko muzycznego "Amela - blues o rozwianych włosach na wietrze" autorstwa Antka Krupy i Jarka Śmietany oraz autorskie songi Agaty Ślazyk.

The New Lessers -fot.K.Krupa

13 sierpnia (niedziela), g.18.00, scena plenerowa NCK

JOANNA SŁOWIŃSKA z zespołem

Jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci na naszej scenie muzycznej. Z zespołem złożonym z krakowskich instrumentalistów koncertowała w większości krajów Europy, USA, Chile i Gruzji. Jest laureatką wielu renomowanych festiwali, m.in. Grand Prix oraz Nagrody Publiczności festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja, Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i Super Jedynek TVP1.

Koncert inspirowany jest polską muzyką tradycyjną, motywami muzyki klezmerskiej, romskiej i muzyki Podkarpacia.

 

20 sierpnia (niedziela), g.18.00, scena plenerowa NCK    

Zespół ElendeS

Zespół założony w 2015 r. przez dwóch multiinstrumentalistów: Stein’a Godderé’a oraz Łukasza Chrzanowskiego, wykonuje energiczną muzykę akustyczną. Repertuar składa się ze znanych utworów we własnych interpretacjach, jak również z twórczości autorskiej. Podczas występów najczęściej łączone są obie te formy.

Zespół Elendes_m

27 sierpnia (niedziela), g.18.00, scena plenerowa NCK

Zespół NiPU

W marcu 2003 roku Tomek Kostecki, Michał Matysik i Przemek Walczak wystąpili gościnnie na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej „WATRA”. Duża scena Nowohuckiego Centrum Kultury rozbrzmiała przebojami znanych zespołów, a ciepłe przyjęcie przez publikę, zachęciło tercet do rozpoczęcia muzycznej przygody. Poszukiwania sekcji rytmicznej zaowocowały w lipcu dołączeniem do zespołu Mariusza Walczaka, a we wrześniu Leszka Sokołowskiego, tak powstał kwintet o nazwie NiPU.

 

PDF  Informator do pobrania

Na wszystkie występy wstęp wolny!

Adres:
Aleja Jana Pawła Ii 232, 31-913 Kraków
mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także