Komunikat archiwalny

Humor w PRL-u - „Podwieczorek w Muzeum”

Muzeum PRL-u serdecznie zaprasza wszystkich, którzy pamiętają czasy PRL-u na kolejne spotkanie z cyklu „Podwieczorek w Muzeum”. 27 czerwca o godzinie 17:00 porozmawiamy o humorze.

Humor w PRL-u - „Podwieczorek w Muzeum”
Fot. Kraków Dla Seniora

Władza ludowa była oddalona od społeczeństwa i nie rozumiała go. Aby utrzymać dystans często posługiwała się przemocą, cenzurą, ingerencją w codzienne życie, a nawet myślenie. Im skuteczniej ograniczano pole do odreagowywania kłopotów dnia codziennego, tym bardziej władza alienowała się od społeczeństwa, które z bezsilności postanowiło się z niej naśmiewać. Humor stał się wyrazem buntu, sposobem na oderwanie się od szarej rzeczywistości, pozwalał zapomnieć o troskach dnia codziennego, gdyż śmiano się, że jest ona jak papier toaletowy – szara i do … Był także bronią polityczną, za pomocą której kpiono sobie z władzy, wyszydzano wady i potknięcia.

WSTĘP WOLNY

Cykl spotkań „Podwieczorek w Muzeum” prowadzi dr Agnieszka Chłosta-Sikorska (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), która przy kawie i herbacie rozmawia z gośćmi na temat ich wspomnień z okresu PRL-u. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu w miłej atmosferze oraz do uczestnictwa w niezwykle ciekawych i wartościowych dyskusjach. Rozmowy poprzedza 15-minutowy wykład przybliżający temat przewodni.

Regulamin spotkań dostępny jest na stronie internetowej www.mprl.pl

Muzeum PRL-u
Os. Centrum E1
31-934 Kraków
tel. 12 446 78 21, 12 446 78 22 wew. 27
a.klimek@mprl.pl
http://www.mprl.pl/

Muzeum PRL plakat

Adres:
Osiedle Centrum E 1, 31-934 Kraków
mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także