Komunikat archiwalny

Noc Muzeów w MOCAK-u

Tegoroczna (19 maja 2017 r.) Noc Muzeów w MOCAK-u zostanie zorganizowana wokół wystawy Sztuka w sztuce.

Noc Muzeów w MOCAK-u
Fot. Bartosz Makowski

Dla publiczności dostępne będą również ekspozycje przygotowane w ramach Miesiąca Fotografii, a także Kolekcja MOCAK-u, instalacja Live Factory 2: Warhol by Lupa, wystawa w Galerii Alfa Twórca i ślad. Materiały z Archiwum Artystów z Kolekcji MOCAK-u oraz Biblioteka Mieczysława Porębskiego. Zapraszamy również do nowo otwartego Archiwum MOCAK-u.

Tego dnia Muzeum będzie otwarte wyłącznie od godziny 18 do 1 w nocy. Ostatnie wejście na ekspozycję o godzinie 0.30. Wstęp wolny.

Program

Oprowadzania:

Wystawa Sztuka w sztuce

godz. 20

godz. 22

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Sztuka w sztuce. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się przy recepcji MOCAK-u na 5 minut przed oprowadzaniem.

Kolekcja MOCAK-u

godz. 21

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Kolekcji MOCAK-u. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się przy recepcji Muzeum na 5 minut przed oprowadzaniem.

Biblioteka Mieczysława Porębskiego

godz. 23

Biblioteka MOCAK-u w Noc Muzeów zaprasza do odwiedzenia z przewodnikiem Biblioteki Mieczysława Porębskiego. Uczestnicy oprowadzania będą mieli szansę zapoznać się bliżej z księgozbiorem Profesora oraz z wybranymi obrazami z jego kolekcji. Udział jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się w Bibliotece MOCAK-u na 5 minut przed oprowadzaniem.

Wydarzenia:

Światło – cień. Gra terenowa w MOCAK-u

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów uczestnicy będą mogli wziąć udział w grze terenowej, do której zapraszamy rodziców z dziećmi. W przestrzeni Muzeum i jego najbliższej okolicy zostaną schowane tajemnicze przedmioty, łudząco podobne do tych, które można znaleźć w pracach prezentowanych na wystawie Sztuka w sztuce. Wyposażeni w mapy i latarki uczestnicy gry będą mieli za zadanie odnaleźć wszystkie ukryte skarby, a następnie odszukać ich pierwowzory na prezentowanych w Muzeum dziełach.

Pokaz instalacji Zwarcie

W ramach tegorocznej 5. edycji Festiwalu Kultury i Mediów Polikultura, która odbywa się pod hasłem O dążeniach niepokornych…  od 18 do 1 w nocy w Bibliotece MOCAK-u można będzie zobaczyć instalację Zwarcie autorstwa Zofii Dziurawiec i Zuzanny Opozdy.

Zwarcie to instalacja typograficzna. Składają się na nią świecące napisy, które dzięki tytułowemu Zwarciu zapraszają do refleksji nad znaczeniami niesionymi przez słowa.

Praca została zrealizowana w ramach projektu Ekspresja litery – typografia w przestrzeni publicznej.

Akcja Ośmiorczniki dla wcześniaków, godz. 18–23

Biblioteka MOCAK-u zaprasza do włączenia się w akcję szydełkowania ośmiorniczek dla wcześniaków w inkubatorach. Wspólnie będziemy uczyć się dziergania przytulanek, które przekażemy później krakowskim szpitalom. Zapewniamy potrzebne materiały.

Dodatkowe atrakcje

Wszystkich zwiedzających MOCAK zachęcamy do wykonywania zdjęć w przestrzeni Muzeum i opublikowania ich w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram lub Twitter) z tagiem #nocmuzeow #mocak. Autorzy zdjęć zostaną nagrodzeni niespodziankami, które będzie można odebrać w recepcji muzeum.

Zniżki

Z okazji Nocy Muzeów MOCAK Bookstore oferuje 20% zniżki na wybrane publikacje MOCAK-u.

Adres:
ul. Lipowa 4, 30-702 Kraków
mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także