Komunikat archiwalny

MOCAK: Cracow Gallery Weekend Krakers 2017

W ramach weekendu otwartych galerii krakowskich Krakers 21–23 kwietnia 2017 MOCAk zaprasza do zwiedzania Biblioteki Mieczysława Porębskiego w formie gry oraz na oprowadzanie po wystawie Kolekcji MOCAK-u.

MOCAK: Cracow Gallery Weekend  Krakers 2017
Fot. Kraków Dla Seniora

Program:

22.4.2017, sobota, godz. 16

Zwiedzanie Biblioteki Mieczysława Porębskiego w formie gry

Zapraszamy do zwiedzania Biblioteki w formie gry opartej na scenariuszu przygotowanym przez dramaturżkę i reżyserkę Darię Kubisiak.

Biblioteka Mieczysława Porębskiego to przestrzeń, która została zaaranżowana na wzór gabinetu z krakowskiego mieszkania Profesora. Znajdują się w niej prace zaprzyjaźnionych z nim artystów – klasyków polskiej sztuki , między innymi Jerzego Nowosielskiego, Tadeusza Kantora, Marii Jaremy, Andrzeja Wróblewskiego czy Tadeusza Brzozowskiego.

Podczas oprowadzania po Bibliotece uczestnicy otrzymają zeszyty edukacyjne poświęcone dziełom z Kolekcji Mieczysława Porębskiego.

Oprowadzanie w cenie biletu specjalnego (1 zł). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rejestrację  pod adresem biblioteka@mocak.pl

23.4.2017, niedziela, godz. 12

Oprowadzanie po wystawie Kolekcji MOCAK-u

Aktualna odsłona wystawy Kolekcji MOCAK-u jest prezentacją dzieł pozyskanych do zbiorów Muzeum w ciągu ostatnich lat. W obecnym kształcie prezentacja podzielona jest na kilka działów: konceptualizm, wideo, rzeźba oraz obiekt.

Kolekcja MOCAK-u powstaje od 2010 roku. Muzeum posiada w swoich zbiorach 4575 prac 236 artystów polskich i zagranicznych. Celem tworzenia Kolekcji jest gromadzenie sztuki polskiej ostatnich 50 lat i jej eksponowanie na tle twórczości światowej. Równie istotne znaczenie ma popularyzacja dokonań najważniejszych artystów wśród zróżnicowanej grupy odbiorców oraz zmiana przekonania, że sztuka najnowsza jest trudna i niezrozumiała. Od marca 2016 roku w ramach wystawy Kolekcji prezentujemy interaktywną instalację Krystiana Lupy Live Factory 2: Warhol by Lupa, zbudowaną na bazie scenografii do jego sztuki Factory 2, której premiera odbyła się w 2008 roku.

Oprowadzanie w cenie biletu specjalnego (1 zł).

Szczegółowe informacje o projekcie: www.cracowgalleryweekend.pl

Cracow Gallery Weekend Krakers 2017

Data: 21-24.04.2017

Adres:
ul. Lipowa 4, 30-702 Kraków
mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także