KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Dokument archiwalny

STYCZEŃ W OŚRODKU KULTURY NORWIDA

Koncerty, filmy, wystawy, spotkania i warsztaty - Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida, os. Górali 5 przedstawia bogatą ofertę programową na styczeń 2017.

3, 10, 17, 24, 31 stycznia 2017 (wtorki), godz. 10-12, Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14

Maluję jak impresjonista. Warsztaty malarskie dla dorosłych

Zajęcia skierowane do dorosłych i seniorów.  Obejmują podstawy malarstwa, kompozycję, ekspresję, itp.

Zapisy i prowadzenie:
Magdalena Lis , tel. 12 648 08 86

Koszt: 5 zł za spotkanie

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, Kraków
tel. 12 648 08 86
e-mail: klub@kuznia.edu.pl
www.kuznia.edu.pl


4, 11, 18, 25 stycznia 2017, godz. 17-18.30, OKN, os. Górali 5

Manufaktura Norwida. Warsztaty rękodzielnicze DIY

Manufaktura Norwida to pracownia artystyczna, która prowadzi różnorodne warsztaty rękodzielnicze dla dorosłych.

DIY (do it yourself), czyli idea polegająca na samodzielnym tworzeniu przedmiotów, ich częściowej modernizacji bądź całkowitej renowacji. Począwszy od tworzenia kolorowych doniczek z puszek po konserwach, przez romantyczne lampiony ze słoików, na odnawianiu mebli kończąc. Na naszych warsztatach DIY nauczycie się, jak stare i - wydawałoby się - niepotrzebne przedmioty przemienić w modne i funkcjonalne elementy wystroju wnętrz. Zaczniecie patrzeć na otaczającą Was rzeczywistość w zupełnie inny, kreatywny sposób. Zainspirujecie się!

Termin: środy, w godzinach 17.00-18.30.
Wstęp: 10 zł

Zapisy: a.wyrwal@okn.edu.pl

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65


5 stycznia 2017, godz.18, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

New York - Barwni ludzie i niezwykła architektura
Wernisaż wystawy fotografii Roberta Dyduły

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Roberta Dyduły pt. New York - Barwni ludzie i niezwykła architektura, który odbędzie się 5 stycznia 2017 r. o godzinie 18.00 w Galerii OKN na os. Górali 5 w Krakowie. Wystawę można oglądać do 6 lutego 2017 roku. Wstęp wolny.

Robert Dyduła - pasjonat fotografii. Na wystawie prezentuje 21 wielkoformatowych fotografii Nowego Yorku powstałych w okresie: 14-23 maja 2013 roku.

Miasta które jest inspiracją dla wielu fotografów - „stolicą świata”, barwne i niezwykłe, pełne życzliwych ludzi każdej narodowości, najbardziej zaludnione miasto w USA.

Swoją przygodę z fotografią rozpocząłem w dzieciństwie od fotografowania aparatem: Smiena 6. Od dłuższego czasu używam sytemu: Canon EOS. W latach 2008 -2013 uczestniczyłem w plenerach grupy z forum dyskusyjnego Canon Board w Krakowie, gdzie miałem szczęście spotkać wielu dobrych fotografów, krytycznych i chętnie dzielących się swoim doświadczeniem. Uczestniczyłem także w wyprawach fotograficznych. Te najważniejsze dla mnie to: do Wenecji, Petersburga, Nowego Jorku, Santorini, Pragi, Ligurii i Toskanii. Tematy które mnie szczególnie interesują to: krajobraz – szczególnie fotografia górską, architektura, ludzie, sesje modowe, przyroda i rajdy samochodowe. Zawodowa zajmuję także fotografią ślubną. Swoje fotografie prezentuje w serwisie Flickr: www.flickr.com/photos/robertdydula/albums/. Inspiracja są dla mnie słowa które powiedział znany fotograf: -„Doceniaj małe, z pozoru zwykłe rzeczy, bo to właśnie one często stanowią najciekawsze tematy do zdjęć. Dlatego spróbuj pojechać w jakieś odległe miejsce bez dogłębnego przygotowania się na jego temat, czy wielogodzinnego wertowania książek. Ważne, żeby dać się zaskoczyć i mieć dziecięcą ciekawość świata. Dlatego nie goń w poszukiwaniu kolejnych zdjęć, zabytków, sytuacji. Zwolnij, ciesz się otoczeniem, rób zdjęcia bez pośpiechu. Bo czy jest coś lepszego niż spacer na drugim końcu świata i dokumentowanie go po drodze? Tak po prostu.”

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65
e-mail: sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

new york


6 stycznia 2017, godz. 18, Kościół pw. Św. M. M. Kolbego, os. Tysiąclecia 86

BRAHMS NIEMIECKIE REQUIEM
Monumentalne dzieło Johannesa Brahmsa w Mistrzejowicach!

Wykonawcy:
Zespół Wokalny Breisach
Ludwig Kleber – przygotowanie
Młoda Filharmonia Kameralna Fryburg
Andreas Winnen – przygotowanie
Sylwia Olszyńska – sopran
Sebastian Szumski – baryton
Ludwig Kleber – kierownictwo

Brahms Niemieckie Requiem – monumentalne dzieło J. Brahmsa zabrzmi w mistrzejowickiej świątyni w wykonaniu artystów z Niemiec. Miejsca koncertów w Krakowie jak i dzień wcześniej /5 I 2017/ w Kościele w Oświęcimiu łączy osoba ich Patrona, polskiego męczennika zamordowanego w Auschwitz – św. Maksymiliana M. Kolbego. Przesłaniem tych koncertów, jak twierdzą  wykonawcy jak też ich przyjazd do Polski są pokój, pojednanie i bratnia przyjaźń pomiędzy naszymi narodami.

Kompozytorem dzieła jest Johannes Brahms – najwybitniejszy niemiecki kompozytor drugiej połowy XIX wieku. Niemieckie Requiem Brahmsa składa się z 7 utworów żałobnych na orkiestrę, chór i głosy solistów. Powstało w latach 1865-68 z wykorzystaniem przez kompozytora wybranych fragmentów Pisma Świętego, które poświęcone są rozmyślaniom o kruchości ludzkiego życia, jego przemijaniu, oraz wspominaniu bliskich którzy odeszli.  Dzieło jest uniwersalnym, ponadczasowym przesłaniem o ogromnej sile ekspresji i ładunku emocjonalnym, poruszającym nie tylko sferę doznań artystycznych słuchaczy, lecz przede wszystkim dotykającym głębi ich duszy.

Zespół Wokalny Breisach jest jednym z największych klasycznych chórów w regionie Kaiserstuhl – Tuniberg w Niemczech. W swoim repertuarze posiada słynne dzieła na chór i orkiestrę symfoniczną, które wielokrotnie prezentował w filharmonii we Fryburgu,  m. in. Pasja według św. Mateusza /J. S. Bach/, Stabat Mater / Dvorak/, Requiem /W. A. Mozart/, Stworzenie Świata /Haydn/.

Młoda Filharmonia Kameralna Fryburg założona została w 1995 roku i liczy ponad 60 muzyków: studentów, pracowników i absolwentów Uniwersytetu im. A. Ludwiga we Fryburgu. W swoim repertuarze posiada wielkie dzieła symfoniczne z okresu klasycyzmu i romantyzmu. Orkiestra koncertuje w kraju i za granicą m. in. wielotygodniowe turnee po Ameryce Południowej /Argentyna, Brazylia, Urugwaj, oraz USA.

Sylwia Olszyńska /sopran/ jest absolwentką wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie, oraz studiów doktoranckich  A M w Katowicach. Współpracuje z Capellą Cracoviensis, jest solistką Krakowskiej Opery Kameralnej, od 2012 roku pracuje jako pedagog śpiewu na Wydziale Wokalno – Instrumentalnym AM w Katowicach. Jest  laureatką wielu prestiżowych konkursów i festiwali m. in. Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Oper /Niemcy/, II m. na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Krynicy, I m. w XI Międzynarodowym Konkursie Wokalnym – Słowacja.

Sebastian Szumski / baryton / jest absolwentem Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncertował w niemal wszystkich krajach Europy. Współpracował z dyrygentami m. in. J. T. Adamusem, K. Pendereckim, S. Stuligroszem, F. M. Sardellim, A. Parrotem, F. Bonizzonim. Ma w swoim dorobku nagrania radiowe, telewizyjne i płytowe. Posiada w repertuarze utwory od renesansowych polifonii, po kompozycje współczesne, w tym liczne partie solowe w operach Haendla, Mozarta, Moniuszki, Purcella, Donizettiego.

Wstęp wolny!

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, Kraków
tel. 12 648 08 86
e-mail: klub@kuznia.edu.pl
www.kuznia.edu.pl

plakatB2Brahms3


10 stycznia 2017, godz.18, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

NH Rh+ Dziedzictwo i tożsamość Nowej Huty: NH50mm
Spotkanie z Krzyśkiem Piłą - autorem bloga
www.nh50mm.tumblr.com

W ramach cyklu zastanawiamy się nad tym czym jest dziedzictwo Nowej Huty, jak ono wpływa na lokalną społeczność oraz czy istnieje „nowohucka grupa krwi”? Na warsztat brane są różne miejsca, obiekty, tradycje, a także nowohuckie inicjatywy i lokalni liderzy. Za każdym razem gościem spotkania jest inny znawca tematu, a rozmowa przybiera formę "wywiadu na żywo" z aktywnym uczestnictwem mieszkańców.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65
e-mail: sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

NHRH+ I 2017


11, 18, 25 stycznia 2017 r.,godz. 17-19, Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14

Kuźnia artystyczna

Otwarta pracownia plastyczna zaprasza starszych i młodszych na warsztaty. Będziemy poznawać nowe techniki artystyczne i wracać do tradycyjnego rękodzieła, tworzyć nowe rzeczy i przerabiać stare. Będziemy czerpać z trendów ekologicznych, recyklingowych i up-recyklingowych. Umiejętności artystyczne nie są wymagane. Ferment twórczy mile widziany! 
Prowadzenie: Magdalena Lis i Joanna Kornas.

Warsztaty rękodzieła:
11 I / Przeróbki
18 I / Eko-zabawki
25 I / Biżuteria

Koszt: 10 zł za warsztaty
Informacje: Magdalena Lis, tel. 12 648 08 86

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, Kraków
tel. 12 648 08 86
e-mail: klub@kuznia.edu.pl
www.kuznia.edu.pl


12, 19, 26 stycznia 2017 r.,godz.12, Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14

Mistrzejowicki Komputerowy Klub Seniora.
Dwugodzinne otwarte spotkania komputerowe dla seniorów

Zapraszamy seniorów na dwugodzinne otwarte spotkania Mistrzejowickiego Komputerowego Klubu Seniora. Spotkania mają formę otwartą, na zajęcia przychodzą starsi i młodsi seniorzy zainteresowani poszerzaniem swoich kompetencji komputerowych. Uczestnicy mogą również przynosić własne laptopy. Program opracowywany jest we współpracy z uczestniczącymi w zajęciach seniorami i odpowiada na ich potrzeby. Seniorzy uczą się m.in. instalowania programów, korzystania z komunikatorów, poczty, poznają zasady bezpiecznych zakupów w Internecie. Zwiedzają wirtualne muzea, korzystają z aplikacji programu google. Poznają ciekawe i przydatne strony internetowe.

12 I, g. 12 – Aparaty fotograficzne – współpraca z komputerem
19 I, g. 12 - Audiobooki, e-booki, książki w Internecie
26 I ,g. 12 - Nagrywanie na pendrive, płytkę CD i DVD

Koszt: 15 zł
Zapisy: Joanna Kornas tel. 12 648 08 86
Prowadzenie: Joanna Kornas, Wiktoria Federowicz

Mistrzejowicki Komputerowy Klub Seniora powstał dzięki wsparciu Dzielnicy XV.

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, Kraków
tel. 12 648 08 86
e-mail: klub@kuznia.edu.pl
www.kuznia.edu.pl

gongi


12 stycznia 2017 r., godz. 18.00, Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

DKF Kropka: „Sens życia i jego brak”

Dyskusyjny Klub Filmowy „Kropka” zaprasza 12 stycznia o godz.18.00 na film „Sens życia i jego brak” w reż. Gabora Reisza; po seansie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzą Mariusz Sykut i Jakub Bem.

„Sens życia i jego brak” (96 minut) reż. Gabor Reisz
Komediodramat, Węgry 2015, wyst: Aron Ferenczik, Miklós Horváth,  Bálint Györiványi , Tamas Owczarek.

Áron jest tuż przed trzydziestką i właśnie rzuciła go dziewczyna. Ma poczucie, że musi zupełnie zmienić swoją egzystencję. Dotąd życie z dnia na dzień, bez stałej pracy, wydawało się dobrym pomysłem. Teraz wyjazd za granicę stał się całkiem realny. Áronnie potrafi uciec przed myślami o byłej dziewczynie i niepokojem nadopiekuńczej matki. Bez wiedzy rodziców, z pomocą ich karty kredytowej, kupuje bilet do Portugalii. Ale przed wyjazdem poznaje kogoś i to spotkanie może okazać się dla niego decydujące. Szkoda, że zobaczenie tej osoby ponownie może nie być takie proste…

Bilety: 11 zł

Kino Studyjne Sfinks
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65
e-mail: sfinks@okn.edu.pl
www.kinosfinks.pl
www.facebook.com/StudyjneKinoSFINKS

DKF 1


12 stycznia 2017 r.,  godz. 18, Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14

GRUPA LITERACKA SYLABA - otwarte warsztaty

Warsztaty Sylaby odbywają się cyklicznie, w każdy drugi czwartek miesiąca w Klubie Kuźnia OKN i mają charakter otwarty. Ich uczestnikami są osoby w różnym wieku, różnych zawodów, piszące poezję i małe formy prozatorskie.

Spotkanie prowadzi: Elżbieta Zechenter-Spławińska

Wstęp wolny.

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, Kraków
tel. 12 648 08 86
e-mail: klub@kuznia.edu.pl
www.kuznia.edu.pl
www.facebook.com/KlubKuznia


12 stycznia  2017 (czwartek), godz. 18.30, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Dźwiękowe Wyprawy w Nieznane

Warsztaty relaksacyjne w energii gongu.

Prowadzi: Rafał Cichy-Choroniewski  // www.koncertygongowe.pl

Relaks dla ciała i radość dla duszy to w jednym zdaniu cel udziału w koncercie gongowym. Wrażenia dostarczane słuchaczom przez dźwięki gongu są jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne i nieporównywalne z niczym innym. Każdy koncert jest wydarzeniem jednostkowym, powstającym w procesie twórczej improwizacji, której główny nurt wyznaczany jest przez strumień brzmień gongu charakterystyczny dla tego miejsca, tego czasu i tego grona słuchaczy. Na gongach, misach i grajach gra Rafał Cichy-Choroniewski, z wykształcenia geofizyk, z zawodu informatyk, a z zamiłowania twórca przestrzeni dźwiękowych tkanych z subtelnej materii brzmień instrumentów etnicznych pochodzących z różnych kultur i stron świata.

Uczestników prosimy o przyniesienie własnych mat i koców, na których będzie można się położyć i w pełni skorzystać z działania dźwięku. Prosimy także pamiętać o przeciwwskazaniach w uczestniczeniu w koncertach gongów. Są nimi: ciąża, rozrusznik serca, epilepsja, przyjmowanie leków psychotropowych oraz stan po spożyciu alkoholu.

Wstęp 15 zł

Obowiązują zapisy: b.habieda@okn.edu.pl lub pod nr telefonu 12 644 27 65 w. 18. Na zgłoszenia czekamy do 4 stycznia do godziny 16:00.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65
e-mail:  sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/oknorwid

gongi


12 stycznia 2017, godz. 19, C-2 Południe Cafe, os. Górali 5

Nowa Huta na końcu świata (slajdowiska). "Zabrałem matkę na Kamczatkę" - spotkanie z Kubą Rydkodymem

Opowieść o podróży na jeden z najdzikszych półwyspów świata, w którą udał się syn ze swoją mamą.

"Decyzja o kupieniu biletów na Kamczatkę zapadła jakieś dwadzieścia minut po ich pojawieniu się w internecie. Pół roku później już pakowaliśmy się w podróż, której pierwszym etapem był autostop do Moskwy. Potem lot na jeden z najdzikszych półwyspów na świecie i dwa tygodnie wędrowania dziewiczymi terenami. Trekking pomiędzy wulkanami, poznawanie miejscowej ludności i kąpiele w gorących źródłach. A w dodatku spotykanie jednych z największych niedźwiedzi na świecie. I to wszystko... z mamą."

Kuba Rydkodym, urodzony w 1990 roku w Stalowej Woli. Chciałby zobaczyć cały świat. Fanatyk autostopu. Miłośnik gór. Amator fotografii. Backpacker. Zaczął podróżować podczas studiów, a studencki budżet zmusił go do wymyślania kolejnych sposobów na tanie podróżowanie. Dziś, mimo braku czasu stara się wykorzystać każdą wolną chwilę na realizację swoich pasji - zamieniania marzeń, we wspomnienia.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 12.01.2017 r. o godz. 19 w C-2 Południe Cafe, os. Górali 5. Wstęp wolny.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65
e-mail: sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl


14 stycznia 2017 r.,  godz. 17.00, Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14

Kolęda z kotem w tle. Koncert w wykonaniu Yanoosha Barana

Święta Bożego Narodzenia zależą od aury w naszych sercach. Moje święta zawsze pachną makowcem i pomarańczami. Gdy śnieg nie dopisze, to go sobie powyobrażam trochę, a przychodzi mi to z łatwością, gdy zaśpiewam kolędę. Na te moje kolędy, pastorałki, trochę tradycyjne i trochę rockowe serdecznie zapraszam. Powzruszajmy się razem. Yanoosh Baran

Wstęp wolny!

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, Kraków
tel. 12 648 08 86
e-mail: klub@kuznia.edu.pl
www.kuznia.edu.pl
www.facebook.com/KlubKuznia


15 stycznia 2017, godz. 18, Kościół pw. MB Częstochowskiej, os. Szklane Domy 7

Koncerty na Szklanych Domach: "Kolędy z różnych stron świata"

Ośrodek Kultury im C. K. Norwida oraz Parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej zapraszają  w niedzielę 15 stycznia 2017 r. o godz. 18:00 na Koncert kolęd pt. "Kolędy z różnych stron świata" w wykonaniu Chóru Amadeum - Chór Parafii Matki Bożej Pocieszenia – Księża Pallotyni, Tomasz Ślusarczyk – organy, Łukasz Mandola – organy.

W programie: kolędy i pieśni bożonarodzeniowe oraz improwizacje organowe

Koncert odbędzie się w Kościele pw. MB Częstochowskiej na os. Szklane Domy 7. Wstęp wolny.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65
e-mail: sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl


17 stycznia 2017, godz. 18, Biblioteka Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych
Małgorzata Szejnert Wyspa klucz

Dyskusyjne Kluby Książki to spotkania osób, które lubią czytać i rozmawiać o książkach. Uczestnikiem DKK może być każdy. Spotykający się nie muszą prowadzić poważnych dyskusji literackich, ani znać się na literaturze. Najważniejsze jest to, jakie wrażenie wywarła na nich książka.

Zasady dyskusji:
szanujemy opinie innych,
nie oceniamy gustów czytelniczych członków grupy,  im więcej różnych opinii tym lepiej,
nie wszystkie lektury przypadną nam do gustu, ale mimo to spróbujemy je przeczytać,
przychodzimy na spotkanie nawet, jeśli nie udało się nam dokończyć lektury,
każdy członek grupy jest w niej mile widziany, bez względu na to w jakim tempie czyta bądź też ile swojego czasu może spędzać z grupą,
jesteśmy otwarci na nowych autorów i nowe książki,
przede wszystkim mamy się dobrze bawić!

Na spotkaniach rozmawia się o wrażeniach z przeczytanej lektury, o najciekawszych i najśmieszniejszych przygodach tytułowych bohaterów, o tym dlaczego warto tę książkę przeczytać i polecić innym.

Na styczniowym spotkaniu będziemy dyskutować o książce Małgorzaty Szejnert "Wyspa klucz". Wstęp wolny.

Biblioteka Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, Kraków
tel. 12 641 68 75
biblioteka@kuznia.edu.pl
www.biblioteka.kuznia.edu.pl
www.facebook.com/BibliotekaKlubuKuzniaOsrodkaKulturyImCKNorwida

DKK 1.2017


17 stycznia 2017, godz. 18.30-19.30, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4

Warsztaty Jogi Śmiechu

Czy możemy się śmiać niezależnie od nastroju, bez dowcipów i ulubionych komedii?

Tak! Będziemy tak robić podczas Warsztatów Jogi Śmiechu ! Program spotkania został opracowany na podstawie sztuki wywodzącej się z Indii, – łączy śmiech i praktyki oddechu. Podczas warsztatów będziemy wzbudzać śmiech i używać pozytywnych afirmacji, wykonując proste ćwiczenia.

Działamy w oparciu o tezę naukową, że nasze ciało nie rozróżnia śmiechu „sztucznego” od prawdziwego. W obu wypadkach organizm dostaje dużą dawkę tlenu, energii i dobrego samopoczucia. Wprowadzamy w życie myśl, że śmiech to zdrowie, i że każdy może śmiać się bez impulsów z zewnątrz.

Prowadzi Andrzej Wiekiera- Instruktor Śmiechu, Trener Trwałego Rozwoju, współzałożyciel Stowarzyszenia „Radosnego”. Od. 2010 r. przeprowadził dziesiątki warsztatów. Śmiał się z wieloma grupami wiekowymi i zawodowymi. Współpracował z firmami, instytucjami i organizacjami pozarządowymi. Chętnie podróżujący fan kabaretu.

Wstęp 20 zł.

Informacje i zapisy: jogasmiechu.krakow@gmail.com, Tel. +48 602 532 093, www.JogaSmiechu.pl

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida,
os. Górali 4, Kraków
tel. 12 644-38-98
e-mail:artzona@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN


19 stycznia 2017, godz.  17, MHK – Oddział Dzieje Nowej Huty, os. Słoneczne 16

Podróże po historii i kulturze: Sport w Nowej Hucie

Zwiedzanie wystawy z kuratorem Piotrem Kapustą. Wstęp wolny!

Wystawa „Sport w Nowej Hucie” organizowana przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa jest pierwszą inicjatywą, która ma na celu pokazanie przeszłości i teraźniejszości sportu nowohuckiego. Ekspozycja jest oparta na pamiątkach poszczególnych nowohuckich klubów sportowych oraz byłych i obecnych sportowców z Nowej Huty. Zwiedzający mogą zobaczyć puchary i medale zdobywane przez nowohuckich zawodników, stroje sportowe w których występowali, dawny sprzęt sportowy jak np. piłka do rugby czy rękawice bokserskie z lat 60. XX wieku, sztandary klubowe czy dziesiątki archiwalnych i współczesnych fotografii z zawodów, z których znaczna część nie była jeszcze publikowana.

Sport w Nowej Hucie obecny jest od początku jej istnienia. Już na przełomie lat 40. i 50 poprzedniego wieku zakładano na jej terenie kluby sportowe, które skupiały młodych ludzi przyjeżdżających tu do pracy. „Hutnik”, „Wanda” czy „Sparta” Nowa Huta doczekały się sukcesów na poziomie krajowym i międzynarodowym wychowując reprezentantów Polski w różnych dyscyplinach sportowych. Wielu z nich osiągało sukcesy w mistrzostwach Europy i świata, a nawet w Igrzyskach Olimpijskich. Przełom lat 70. i 80. XX wieku to dominacja piłkarzy ręcznych „Hutnika”, którzy trzy lata z rzędu zostawali mistrzami Polski. Lata 80. zeszłego wieku to z kolei sukcesy siatkarzy z mistrzami olimpijskimi z Montrealu, Markiem Karbarzem i Bebelem, na czele. W latach 1995/96 piłkarze nożni „Hutnika” zdobyli w rozgrywkach brązowy medal mistrzostw Polski, a w kolejnym sezonie godnie reprezentowali Polskę w europejskich pucharach występując w Pucharze UEFA.

W Nowej Hucie działa obecnie ponad 130 zarejestrowanych klubów sportowych w których uprawiać można nie tylko tak popularne dyscypliny jak piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę czy piłkę ręczną, ale także lekkoatletykę, rugby, a nawet żeglarstwo czy kajakarstwo. Działają liczne kluby sportowe dla dzieci, ogniska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej i Liga Parafialna. 

[źródło: www.mhk.pl]

Cykl „Podróże po historii i kulturze” przypomina wycieczkę wehikułem czasu. Nikt nie wie, gdzie nas zaprowadzi. Może do przeszłości? A może przyszłości? Jednak na pewno sprawi, że odkryjemy coś fascynującego!

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65
e-mail: sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/oknorwid

Podróże po historii i kulturze 1_2017


23 stycznia 2017, godz. 18, OKN, os. Górali 5

Manufaktura Norwida. Warsztaty wikliniarskie - robimy koszyk wiklinowy

Warsztaty wikliniarskie prowadzone przez doświadczonego rzemieślnika z Placu Targowego w Bieńczycach.

Manufaktura Norwida to pracownia artystyczna, która prowadzi różnorodne warsztaty rękodzielnicze. Od stycznia 2017 roku z wielką radością uruchamiamy nowy cykl, na który wielu z Was czekało - warsztaty wikliniarskie, które poprowadzi doświadczony rzemieślnik, znany mieszkańcom Nowej Huty z Placu Targowego w Bieńczycach Pan Wiesław Pernal. Zaczniemy od podstaw - zrobimy koszyk wiklinowy. Po tych zajęciach będziecie umieli wykonywać własne kosze: małe, np. do przechowywania drobiazgów, ale i te wielkie, np. na koce czy poduszki. W końcu "sky is the limit", prawda? :)

A jak nam dobrze pójdzie, to może w lutym stworzymy coś bardziej skomplikowanego, np. wiklinowe serduszka na walentynki? <3

WSTĘP: 40 zł/os.

ZAPISY: do 21 stycznia na adres: a.wyrwal@okn.edu.pl / warsztat zostanie uruchomiony przy zgłoszeniu min. 10 os.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65


24 stycznia 2017, godz. 17, Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14, Kraków

Nowohucka Wieża Babel: Polacy, Grecy i Francuzi. Wykład Macieja Mieziana

Nowa Huta – miasto powstające po 1949 roku obok kombinatu metalurgicznego, stało się miejscem, do którego przybywali ludzie nie tylko ze wszystkich zakątków Polski, ale również z zagranicy. Przybywali ci, którzy liczyli na lepsze życie, pracę i własne mieszkanie. Wykład Macieja Mieziana będzie poświęcony ludziom, którzy budowali Nową Hutę, a później niej zamieszkali.

Wstęp wolny.

Informacje: Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. Norwida, os. Złotego Wieku 14, tel. 12 6480886, e-mail: j.kornas@kuznia.edu.pl

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, Kraków
tel. 12 648 08 86
e-mail: klub@kuznia.edu.pl
www.kuznia.edu.pl


26 stycznia 2017, godz. 18, Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

DKF Kropka: „Yona”

Dyskusyjny Klub Filmowy „Kropka” zaprasza 26 stycznia o godz.18.00 na film „Yona”; po seansie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzą Mariusz Sykut i Jakub Bem.

„Yona” (92 minuty) reż. Nir Bergman
Dramat biograficzny, Izrael 2016, wyst: Naomi Levov, Tom Hagi, Itamar Rotschild.

Film opowiada o życiu legendarnej poetki izraelskiej, Yony Wallach. 18-letnia Yona rzuca szkołę, aby stać się częścią sceny artystycznej Tel Awiwu lat 60. XX wieku. Zafascynowana kręgiem literackim poetów takich jak Yair Hurvitz, czy Meir Wieseltier, musi skonfrontować swoje teksty i wyobrażenia z twardą rzeczywistością. Efektem są liczne wizyty w szpitalu psychiatrycznym – z własnej woli i z przepisu lekarza. W końcu udaje jej się uciec z tego zaklętego kręgu, ale „przerwy” w życiu stają się coraz dłuższe…

Bilety: 11 zł

Kino Studyjne Sfinks
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65
e-mail: sfinks@okn.edu.pl
www.kinosfinks.pl
www.facebook.com/StudyjneKinoSFINKS

yona2


29 stycznia 2017, godz.17, Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul Ludźmierska 2 (os. Teatralne)

Nowohucka Kolęda z chórem Vox Populi

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida oraz Chór Vox Populi zapraszają na koncert i wspólne kolędowanie z chórem pod dyrekcją prof. Rafała Marchewczyka.

Koncert odbędzie się w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na ul. Ludźmierskiej 2 w Krakowie w niedzielę 29 stycznia o godz. 17. Wstęp wolny.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65
e-mail: sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl


30 stycznia  2017, godz. 18, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Koncert Operetkowy: „Ta melodia rozgrzewa jak rum”

Wykonawcy: Joanna Wacławska – sopran, Dariusz Palonek - tenor, Wioletta Fluda – fortepian.

„Koncert pieśni operetkowych i musicalowych, to nasza propozycja na poniedziałkowy wieczór. W naszym programie znajdą się największe przeboje gatunku. Będą Państwo mogli zanucić znane melodie pamiętane z filmów muzycznych i nie tylko. Serdecznie zapraszamy wszystkich na niezapomniane spotkanie.”

Koncert  odbędzie się 30 I 2017 r., o godz. 18.00 w Sali Kameralnej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5. Bilety w cenie 10 zł będą dostępne przed wydarzeniem w Ośrodku Kultury. S

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65
e-mail: sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/oknorwid

norwid_jpg2

Oferta stała Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida dla seniorów TUTAJ.

pokaż metkę
Osoba publikująca: MAREK JACHOWICZ
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2017-01-02
Data aktualizacji: 2017-01-02
Powrót